Розслідування Bellingcat: Найганебніший момент у всій історії

Прочитав текст звіту про розслідування компанії Bellingcat історії із спецоперацією – затримання “вагнерівців”.

Що сказати – перша частина це крутезний, офігєнний детектив. Якби він завершився геппі-ендом – це взагалі була б бомба світового масштабу. Можливо, на рівні операції “Ґарібальді” (вона ж операція “Фінал”, вона ж – викрадення Адольфа Ехймана). А який шикарний художній фільм проситься на кіноекрани!..

А от у другій частині є один епізод, який мене тільки укріпив у давно усталеній думці, що Зеленський – найсцикливіший президент в історії України. От Порошенка можна називати ким завгодно – баригою, скупим, як там ще Гордон казав, але сцикуном не назвеш, бо це неправда. І Яник – не сцикун. (Так, і в історії з яйцем теж.) І навіть Ющенко – не сцикун, згадайте, як він з Юлькою боровся, як в Тбілісі полетів. Про двох перших не говорю, давно це було. Але очевидно, що партчиновник такого рівня і червоний директор все-таки мали певні прокачані скілли “залізнояйцевості” (Кравчук ще й хитрий, хитрющий лис був, а хитрість і сцикунство – ну ніяк не в’яжуться).

А тут…

Дивіться.

“По словам двух опрошенных бывших оперативников, за день до выезда «вагнеровецев» в Минск, 23 июля 2020 года, два руководителя спецслужб, отвечавших за проект «Авеню», начальник ГУР Василий Бурба и замглавы СБУ Руслан Баранецкий, прибыли в Офис президента, чтобы представить финальный доклад о предстоящей спецоперации. Поскольку в тот момент президент Зеленский был занят, их перенаправили на встречу с руководителем его офиса Андреем Ермаком”.

 Ви уявляєте собі. Керівники спецслужб підготували унікальну операцію. У-ні-каль-ну. Про яку Зеленський знак. Так, знав:

“президент Украины впервые был проинформирован о предлагаемой спецоперации 15 июня 2020 года во время очередного понедельничного брифинга по вопросам безопасности с руководителями спецслужб”

Ба більше:

“Зеленский в целом одобрил операцию, намеченную на 26 июня 2020 года и попросил подготовить подробный план. Этот концептуальный план был подготовлен и утвержден министром обороны 1 июля 2020 года”

І от, значить, керівники спецслужб їдуть з фінальним докладом. А президент зайнятий.

А чим він зайнятий?

Відкриваємо сайт президента за 23 липня 2020 року. І бачимо там що? А ось що!

Тобто чувак, у якого спецслужби підготували унікальну спецоперацію, яку він сам одобрив, між іншим – не зміг зустрітися з керівниками цих спецслужб, бо, бачте, у нього президентка Швейцарії на Донбас захотіла.

(Версію, що він не міг зустрітися – відкидаю в принципі. Я не думаю, що Бурба і Бараницький їхали на Банкову, де Зеленського уже не було. Це тільки мітингувати під ОПу ходять, коли там Зелебобія немає. А тут серйозна справа.)

Тож я думаю, що Зелебобій просто засцяв ухвалювати таке серйозне рішення – і просто злився. Мовляв, зайнятий, тут он пані Соммаруга, їй Донбас хочеться побачити ну капєц як прямо тут і зараз. Що це, як не сцикунство?

І цих чуваків із фінальною доповіддю перекидають на кого? На Єрмака, який взагалі ніхто і ніяких рішень не має права приймати!

Ви уявляєте собі, щоб перед Дебальцевим до Порошенка прийшли військові, а у АП кажуть – та той, Петро Олексійович зайнятий, давайте з вами Ложкін переговорить? Чи там, скажімо, 2018-го, принесли Пороху ідею цієї спецоперації, розписали там деталі, то-сьо – а Бурбі кажуть, що та он з Райніним поспілкуйся на цю тему? Уявили? І як?

Власне, постать Єрмака – це і є ілюстрація сцикунства Зелебобія. Причому у двох аспектах. Про перший я вже сказав, а другий – це посада Єрмака.

Ну, якщо він тобі такий незамінний, такий прекрасний менеджер – то нафіга цей цирк із “головою Офісу президента”? У нас є чітка структура влади, візьми та й внеси кандидатуру Єрмака на посаду прем’єр-міністра. А не внесе. Сцить. Знає, що не проголосують. А так він його фатичним прем’єром призначив своїм указом – і сидить там у себе в кабінеті, радий, шо слон на повороті…

А щодо самої суті “вагнергейту”, то ось вона.

“По словам опрошенных нами источников, Василий Бурба сразу после встречи позвонил руководителям проекта из команды ГУР и объяснил, что Офис президента просит отложить операцию на неделю. К тому моменту президент Зеленский только что достиг соглашения с Россией о прекращении огня на Донбассе, о чем он объявил в тот же день, 23 июля, на совместной пресс-конференции с президентом Швейцарии. Прекращение огня, которое все еще требовало одобрения Нормандской четверки, вступало в силу 27 июля 2020 года. Формальным предлогом переноса спецоперации якобы было то, что если она будет проведена, как изначально намечено, 25 июля, это сорвет перемирие. Иными словами, по этой логике арест «вагнеровцев» за два дня до даты вступления в силу существенно больше угрожал перемирию, чем их арест через три дня после вступления в силу”

Навіть якщо це і правда, тобто що дійсно в ОПі керувалися тільки бажанням укріпити перемир’я – то так і хочеться спитати: Ну що, помогло? Дуже багато вигадали для інтересів України?

Отож-то. Я постійно кажу – проблема навіть не в тому, що “Зеленський – ворог”. От уявіть собі, що завтра виявляється – Зеленський ніфіга не ворог, а справді опонував там Путіну, то-сьо. І що, після цього відкриття щось принципово зміниться? Ні. Бо він не ворог, він гірше. Він врєдітєль. І сцикун.

Е-е-ех, таку операцію просрали. Тут же кілька зайців одним пострілом убивалося. По-перше, самі персони “вагнерівців” у наших казематах – який жирний плюс. По-друге, імідж ГУР (і меншою мірою СБУ) різко б виросли прямо на світовому рівні – он, мовляв, які комбінації пацани можуть провертати. По-третє, Московія б шмарклями умилася – їх якісь там “хахли” роздєлали, як Бог черепаху. 

А що отримали в результаті?

Е-е-ех.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s