Шість фінальних груп, чотири із шести найкращих третіх команд – це уже було не раз і не два. Давайте подивимося, чи змогла б Україна, попавши назад у минуле зі своїм нинішнім результатом вийти у плей-офф.
Для початку нагадаємо (і трансформуємо) результат збірної України:
+1=0-2, 4/5, 3
Або, за старим двоочковим правилом:
+1=0-2, 4/5, 2
Отже…
ЧС-1986

Тут Україні світило б аж третє із чотирьох щасливих місць – вище тільки Бельгія і Польща, у яких, крім перемоги, була ще і нічия. Усі інші, хто мав лише 2 очки в активі, програвали б ЗбУ за різницею м’ячів. (Ото тоді лупашили!)
ЧС-1990

А отут уже синьо-жовті пролетіли б, як фанера над “Стадіо Олімпіко”. Більша кількість забитих, ніж у Австрії та Шотландії – але вище аж чотири третіх. Пролетіли б, 1:1 за спробами.
ЧС-1994

Тут вже рахуємо за звичною триочковою системою. Але і вона нам не допомогла б – навіть Московія завдяки феєричній перемозі над Камеруном, була б вище України. Втім, обидвоє (б) і пролетіли. 1:2 за спробами.
1998-го ЧС розрісся до восьми груп, і вихід до плей-офф повернувся у звичний режим “виходять 1-2 місця”. Тож довелося чекати, коли до шести груп виросте чемпіонат Європи.
ЧЄ-2016

І тут Україні нічого б не світило. Хіба що п’яте місце із шести, яке, втім, анічогісінько не дає. 1:3 за спробами.
Як бачимо, синьо-жовтій збірній, можна сказати, пощастило, бо уперше з 1986 року у боротьбі за “кращі треті місця” проходив такий слабкий показник. Слабіший був тільки на другому мексиканському мундіалі, де, у перерахунку на нинішню систему, виходила б навіть команда із 2 очками (Болгарія).