Регіональні особливості чемпіонату Югославії та його наступників.
Як відомо, чемпіонат Югославії (ще досоціалістичної) стартував 1923 року. Тоді, звісно, не було ніяких ще республік, які пізніше стали країнами, тому з 1923 по 1940 цей поділ в таблиці досить умовний – за принципом, де те чи інше місто опиниться у майбутньому.
1945-го єдиний турнір був відіграний у форматі збірних цих самих новостворених республік (дві сербських команди – це тому, що крім, власне, Сербії була ще команда Югославської народної армії, а де базувалося керівництво ЮНА? Отож).
З 1947 по 1992 роки – звична нам клубна картина, з розбивкою на республіки і автономії. С(в) та С(к) – думаю, зрозуміло, що йдеться про Войводіну та Косово. А от Т – це Вільна територія Трієст, команда з якої трохи грала у югославській першості.
В сезоні-1991/92 уже не грали в чемпіонаті СФРЮ хорвати і словенці (так, це вони не вилетіли, а знялися) – а потім до 2006-го існував чемпіонат Союзної Республіки Югославія. Там були лише сербські (з автономіями, точніше, автономією, бо косовська команда майже не грала) та чорногорські команди. А ще “Борац” із Баня-Луки – це сербська частина Боснії і Герцеговини – один сезон провів.
Ну, і з сезону-2006/07 до сьогодні – уже просто чемпіонат Сербії із єдиною збереженою автономією, Войводіною. Ось така історія, а як вона відображалася у футболі – дивіться на цьому графіку.

P.S. Ну, а що за кадр на верхній світлині – ви ж знаєте, правда? 😉