Останній піонер космосу відлетів на свою вічну орбіту

За всю історію космонавтики, на мою скромну думку, реальними піонерами можна назвати чотирьох людей.

Перший піонер – Юрій Гагарін. Він 12 квітня 1961 року першим із людей вилетів за межі земної атмосфери у космос.

кос1

Другий піонер – Олексій Леонов. Він 18 березня 1965 року першим із людей вийшов у відкритий космос, залишивши борт космічного корабля.

кос2

Третій піонер – Ніл Армстронг. Він 21 липня 1969 року першим із людей ступив на інше небесне тіло, супутник Землі Місяць.

кос3

Четвертий піонер – Брюс МакКендлес. Він 7 лютого 1984 року першим із людей сам став небесним тілом, вийшовши у відкритий космос на “літаючому кріслі” і перебуваючи у космічному просторі без жодного зв’язку із космічним кораблем.

кос4_1

Всі ці люди зробили те, що до них вважалося неможливим. Але вони зробили це – і були першими на довгому космічному шляху.

Першим зійшов з нього Гагарін – він розбився у авіакатастрофі ще 27 березня 1968 року, не доживши навіть до висадки людей на Місяць. (А цікаво було б побачити спільне фото Гагаріна та Армстронга. Чомусь мені віриться, що ця зустріч обов’язково б сталася.) Через його смерть був оголошений перший в історії СРСР траур не по померлому главі держави.

25 серпня 2012 року від ускладнень після аортокоронарного шунтування відлетів у свій космос Армстронг. “Він був найкращим, і мені його страшно не вистачатиме”, – сказав тоді Майкл Коллінз, який літав із ним до Місяця.

Зовсім недавно, 21 грудня 2017 року, залишив цей світ МакКендлесс. “Знаменита фотографія Брюса, що летить в космосі, надихнула не одне покоління американців на думку, що немає межі людським потенціалам”, – такими словами провів астронавта його однокурсник по Військово-морській академії, сенатор Джон Маккейн.

І от сьогодні, 11 жовтня 2019 року, зупинилося серце останнього із космічних піонерів, Леонова. Щоб повідомити про його смерть, у NASA перервали трансляцію виходу своїх астронавтів у відкритий космос.

Чотири піонери космосу. Чотири унікальні людини, яких уже немає з нами. Сьогодні в одному чаті мій приятель написав такі слова – “цікаво, чи на сьогодні уже народився той, хто перший ступить на Марс”. Де він, п’ятий піонер космосу? І коли він ним стане?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s