Про безглуздість радянського космосу

Оце дивилися “Марсіянина” (того, де Метт Деймон грає Капітана Білу Бороду) разом з Богданом. І от що подумалося.

Там же капітан “Гермеса” – жінка. І от що я подумав. А подумав я про жінок-космонавтів. Пам’ятаєте, як совєцький народ пишався тим, що першою жінкою-космонавтом стала “наша Валя Тєрєшкова”? Мало того, і другою теж стала “наша” – Свєтлана Савіцкая. І тільки після цього в космос почали літати американські астронавтині.

Причому Терешкова полетіла 1963-го, а Савицька – 1982-го. А американки всі ці 20 років у космос не літали – от яка перемога СРСР! От яка була велика країна. І як жінок шанували!..

Але є й інша статистика. Знаєте, скільки після польоту Савицької в космосі побувало американських астронавтинь? 49. Сорок дев’ять. Із них шестеро побували в космосі по п’ять разів. ШЕСТЕРО. По П’ЯТЬ польотів. Дві астронавтині були командирами своїх експедицій (перша з них, Пеггі Вілсон, ось нагорі на фото).

А знаєте, скільки після польоту Савицької в космосі побувало совєцьких, а точніше, уже московитських космонавтинь? 2. Дві. ДВІ. Із них одна злітала в космос один раз, інша – двічі, причому удруге зробила це на американському “Шаттлі”.

Сорок дев’ять. І дві.

Зате – Тєрєшкова пєрвая в мірє! Вот какіє наши женщіни!

І у них все так. Дивіться.

Гагарін – пєрвий в мірє чєловєк в космосє! А американці на орбіту полетіли аж після Гєрмана Тітова! Угу. Але.

Гагарін в космос злітав як Бєлка чи Стрєлка – просто вантажем. Сидів і дивився. (Якщо взагалі злітав. Бо усілякі дурні люблять підрозказати, що американці не бували на Місяці, а докази сфальсифіковані. А от про докази польоту Гагаріна не говорять – бо їх не існує. А всі ті відео, які є – це постановка, знята опісля, для пропагандистських цілей. І це, до речі, не приховується – діти Гагаріна про це відверто казали в фільмах.)

Так от, сидів і просто дивився. А от американці з першого польоту займалися в тому числі й керуванням своїх кораблів. Навіть Алан Шепард, який літав у суборбітальний політ – і той керував своїм “Меркурієм”, зокрема, гальмівну систему перевіряв.

Лєонов – пєрвий в мірє вишел в откритий космос! І він літав на “Восході”, першому багатомісному космічному кораблі!

Ну да, літав. Виходив. І що? Цих “Восходів” полетіло всього два. А американських кораблів другого покоління, “Джеміні” – десять. Два. І десять. І потім – “Джеміні” з самого початку були шляхом до програми “Аполлон”, програми, яка завершилася польотами на Місяць. А чим завершилася програма “Восход”? Куди вона вела? До якої мети?

А згадайте надзвукову пасажирську авіацію. Як совки пишалися тим, що їхній Ту-144 був першим – він же злетів 31 грудня 1968-го, а буржуйський “Конкорд” аж 2 березня 1969-го!

Ага. Тільки “Конкорд” почав експлуатуватися в січні 1976-го, а Ту-144 – в листопаді 1977-го. А знаєте, допоки літав “Конкорд”? До жовтня 2003-го. А Ту-144? До червня 1983-го. 27,5 років експлуатації. І 5,5 років. Зате – ми перші!..

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s