Яким росіянам має роздавати паспорти Зеленський

Тимчасовий виконувач ролі президента України вирішив роздавати паспорти росіянам. Ідея хороша, але дурна. Ось чому.

По-перше, навіщо відразу роздавати паспорти? Можна обмежитися дозволом на проживання. Громадянство України треба заслужити. Хоча б тому, що воно вигідніше за російське.

Ну от приходить якийсь Васісуалій Пупкін, який щось там написав проти тамбовської мєнтури, і його за це погнобили. За що йому давати УКРАЇНСЬКИЙ паспорт? Що він зробив для УКРАЇНИ? Потроллив тамбовських мєнтів? А нам яке до цього діло?

Взагалі, нинішні російські (псевдо)опозиціонери, вони для України нічим не кращі за нинішню російську владу. Наприклад, обожнюваний деякими нашими Навальний. “Крим не бутерброд, щоб його туди-сюди передавати”. Або ось був мітинг у Москві, так хтось приніс туди українські прапори – і це назвали провокацією. Або ось є така опозиціонерка Любовь Соболь, яка написала у Твіттер: “Это наша страна. Наш город. Мы не приезжие, не «оранжевая зараза»“. Завтра вона втече з Росії до України (бо тут же всє гаварят па-русскі) – що їй, паспорт давати?

Російські опозиціонери – вони опозиційні до Путіна. Але не до імперії в цілому. Головна фішка в тому, що там і влада, і опозиція – імперці. Згадайте гасло цих опозиціонерів – “Россия будет свободной”. Не демократичною, а вільною. Від Путіна. (Або від зовнішнього впливу – американців, жидомасонів, рептилоїдів і т. ін.) Вільна Російська імперія, “великая страна” (перш за все своїми ракетами і напівміфічними історією та літературою) – ось їхня мрія. Навіщо Україні підтримувати антипутінських імперців? Щоб що?

Якщо Україні і варто когось підтримувати в Росії – то це ті сили і рухи, які є антиімперськими. Тобто сепаратистськими. Ті сили і рухи, які ставлять за мету не скинення Путіна і зайняття його місця, як Навальний – а ті, які хочуть розпаду Росії. От, наприклад, рух Азат Идел-Урал (див. фото), який прагне незалежності усіх поволзьких республік. На руку нам такий рух? Звісно.

Крім того, є регіони, де титульну націю Росії, московитів, не просто не люблять, а навіть і ненавидять. Наприклад, Республіка Тива, яка єдиною з регіонів Росії була незалежною (нехай і більше формально) країною. І москоитам там дійсно дуже некомфортно – почитайте відомого москшовініста Артємія Лєбєдєва, наприклад. Чому б не допомогти тамтешнім націоналістичним рухам, не порозганяти там ненависть до московитів. У нас, зрештою, й інформаційна війна також.

А ще є Північний Кавказ, Якутія, теоретично можна розпалити антимосковитські настрої у Бурятії. А ще, крім власне національних республік, є величезний Сибір – де рівень життя значно гірший, ніж у європейській частині Росії.  Чому б не накинути на порядок денний тамтешнім московитам, сибірякам, дві такі теми? Для початку першу:

– Москва ігнорує вимоги Сибіру, краде зароблені у регіоні гроші (тюменські нафта-газ, якутські алмази, тайгу, воду Байкала).

А потім, коли ця тема “Москва нас об’їдає” в’їсться в мізки тамтешніх московитів, як у мізки українців Зрада – вкидати тему номер 2:

– сибіряки це не такі московити, як москвичі, петербуржці та інші рязанці і тамбовці, це окремий етнос, із своєю історію (в тому числі й татарською і т. ін.), із своїми героями (тут можна і треба педалювати тему “білої Росії”, яка певний час існувала за Уралом, протиставляючи її нинішньому режиму, який є нащадками “червоної Росії”, комуняцько-чекістської).

А коли ці дві теми вживляться у мізки сибірських московитів – і до вимог незалежності кілька кроків. І чим слабший буде ФСБшний режим Путіна, тим сильнішими будуть ці вимоги. Згадайте кінець 80-х у СРСР.

Одним словом, ідея підтримки російської опозиції цікава і правильна, але виконання у виконанні Зеленського і Ко, точніше, Бо – логічно підкачало. Бо  підтримувати треба не тих, хто хоче скинути Путіна – а тих, хто хоче зруйнувати імперію.

А якщо таких людей немає – треба допомогти їм створитися 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s