Чого ж ви замовкли, борці за справедливість/з Порошенком?

Пройшло 6,5 тижнів після другого туру виборів і 2,5 тижні після інавгурації шостого президента України. А це значить, що можна уже робити деякі висновки. І я хочу задатись одним питанням. Питанням, яке стосується не політиків. Воно стосується вас.

Є у мене у Facebook один френд. Я не буду його називати тут – по-перше, частина з вас і так вгадає, про кого мова, по-друге, прізвище його абсолютно неважливе, по-третє, він не один такий. Просто він – один із чудових, практично еталонних прикладів.

Цей френд люто топив проти Порошенка. Аргументував свою позицію, тупо чи гостро, це можна обговорювати (на мою думку, скорше тупо, на його, очевидно, дуже гостро), але це зараз неважливо. Просто відзначу, що це не упоротий полудурок із ниткою для вух замість мозку. Топив проти Порошенка не тільки під час виборів, а й задовго до того. Також він підтримував Саакашвілі, вважаючи його корисним для України персонажем, який може стати каталізатором змін, реформ і такого іншого.

І от – вибори.

І що ж я бачу?

А бачу я, що останній пост на політичну тему на його сторінці – був написаний ще за кілька днів до першого туру президентських виборів.

До 20 травня президентом країни залишався такий нелюбий йому Порошенко. За цей час він устиг зробити кілька скандальних вчинків. Здавалося б – бери і критикуй. Але ні, жодного слова.

20 травня на посаду президента заступив Зеленський. Заступив, відразу порушивши Конституцію. Точніше, систематично порушуючи чи пробуючи порушити Конституцію і чинне законодавство. Де ж реакція на ці дії, друже? Ніде. Її немає.

Повернувся до України Саакашвілі, на якого цей мій френд покладав такі великі надії. Добре, ти не можеш поїхати у “Бориспіль” зустрічати його разом із іншими прихильниками – робота там, ще якісь клопоти. Але ж де реакція в соцмережі? Ніде. Немає ніякої реакції.

Буквально вчора Кучма, “нове обличчя” нової влади, почав семимильними кроками здавати українські інтереси на Донбасі. Де обурення? Нема обурення.

Повторюю. Після першого туру виборів – коли, в принципі, стало ясно, що Порошенко програє вибори і йде з посади президента – у цієї людини на сторінці немає ЖОДНОГО політичного посту. Ні про косяки Порошенка, ні про ганебні вчинки Зеленського, ні про тріумфальне повернення вчорашнього “кумира” Саакащвілі. Жодного. Жод-но-го.

Що відбувається, друже?

І, як я вже сказав, він не один такий – у кого різко упала політична активність. І це не боти, принаймні, частину із них я знаю так чи інакше, і на історію Ірини Паніної вони не схожі.

Так що ж сталося, френди і френдеси?

Вас раптово перестала цікавити Україна, її політична ситуація?

Ви не бачите нічого суперечливого, антизаконного у діях нового президента та його адміністрації?

Ви не вважаєте олігарха, наближеного до нового президента, аж таким злом для країни, яким вважали бізнесменів, наближених до президента старого?

Ви злякалися критикувати нову владу?

Вам перестали платити за критику Порошенка, а за критику Зеленського і не збиралися платити?

Куди ви взагалі поділися? Куди зникла та жага справедливості, яка горіла у ваших душах рівно до поразки на виборах Петра Порошенка?

ШО ВІДБУВАЄТЬСЯ?!

А, втім, відповідь я, здається, знаю. Принаймні, відповідь про частину із вас.

Ви, позаяк люди недурні, зрозуміли, як вас використали. Використали і викинули. Як… Тут можете придумати аналогії самостійно, щоб вам не було образливо.

А я попереджав. Чотири роки попереджав. Попереджав про те, що зрадоакція “Аби не Порошенко”, без створення притомної, адекватної і потужної йому опозиції – обов’язково приведе до влади якихось аферистів. Звісно, я тоді, в 2015-2017-му і думати не міг про те, що аж таких. А ви мені що казали? “Головне – аби він пішов”. Ну от, він пішов. Чому ж ви не радієте? І чому ж ви не бороните демократію і Україну?

P.S. Я вам більше скажу – акція “Аби не Зеленський” без створення притомної, адекватної і потужної йому (точніше, його спонсорам, бо сам по собі він не більше ніж зіцголова Фунт) опозиції завершиться тим же самим. Ну, прийде до президентської влади нарешті Тимошенко. Або якийсь Каплін, Лещенко, Ляшко, вигадайте когось іншого, аж до Потапа з Настею. Як перспективка, га?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s