Головний підсумок 30-річчя царювання Назарбаєва

Статистика, яка, як відомо, знає усе.

Нурсултан Абішович Назарбаєв став керівником Казахстану (першим секретарем ЦК КП республіки) 22 червня 1989 року. Пішов з посади президента незалежного Казахстану 20 березня 2019 року. Без кількох місяців 30 років.

Яким був Казахстан на момент його появи на чолі – і яким став на момент заяви про відставку? Дивимося один, але дуже важливий аспект – населення країни.

1989

Казахи – 39,69%

Московити – 37,82% (також можна сюди додати українців та білорусів – 5,44% та 1,11%, – які не дуже відрізнялися від московитів)

У підсумку – “русскіх” (в старому імперському розумінні – вєлікороси, малороси і бєлороси) в Казахстані було 44,37%. Майже на 5% більше, ніж казахів, титульної нації.

В жодній союзній республіці СРСР (і навіть у частині автономних республік РРФСР) “русскіє” не були номером один за кількістю. У всіх союзних республіках СРСР (і навіть у частині автономних республік РРФСР) титульна нація складала більшість. У всіх, крім Казахстана.

А тепер повернемося у наш час.

2018 (оцінка)

Казахи – 67,47%

Московити – 19,76% (плюс українці та білоруси – 1,53% та 0,31%)

Оце і є головний підсумок правління Назарбаєва.

А яким чином цього було досягнуто – це уже інше питання. До речі, ви чули якіфсь офіційні обурення Московії з цього приводу, якісь офіційні заяви про необхідність захисту московитомовного населення Казахстану?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s