Парфьонов, Крим і Новороссія

Чергова, вже, мабуть, 497-а рассказка про те, що не буває “хороших русскіх”.

Читаю книжку Леоніда Парфьонова “Намедни 1946-60”. (До речі, обіцяє цього року фільми випустити про цей період, бо тут у нього, на відміну від подальших часових проміжків, навпаки вийшло – спочатку йде книжка, а за нею фільми.)

І ось очікувано в 1954-му році натрапляю на передачу Криму Україні. В цілому все написано досить притомно, але є один цікавий абзац.

цу24

По-перше, Парфьонов згадав лише випадки, коли частина московитомовних територій опинялася в складі інших республік. До речі, можна було б і згадати, з якої причини Донбас став частиною УСРР – а це аж ніяк не перемога України була насправді, а величезна поразка. (Ви уявіть собі, якою була б Україна без Донбасу. І на всіх голосуваннях на виборах, і у можливій війні з Московією.)

А от про зворотні приклади Парфьонов не згадав. Про ті приклади, коли частина Курщини, Білгородщини, Брянщини, Стародуб – етнічні українські землі – залишилася в складі РРФСР, і вся українська цивілізація там фактично зникнула. Про Кубань, україномовну Кубань, яка теж була знищена, і нині “кубанскіє казакі” це уже не нащадки українських козаків, а хтозна-шо на службі у Кремля. Про лівобережне Придністров’я, яке було відірване від УРСР і приєднане до МРСР з винятково політичних причин. Про північні райони Казахстану, населені казахами і татарами, які включили до Оренбурзької області, щоб між автономними республіками Поволжя і Киргизькою/Казахською АРСР (пізніше Казахською РСР) не було спільного кордону.

От і вийшло з його тексту, що це тільки Московія така ображена, що це тільки у неї відбирали території.

І по-друге. Цитата про “Новороссию”. Відкриваємо Вікіпедію – московитомовну, щоб не було сумнівів – і читаємо раз:

“К 1779 году большинство в Новороссии составили украинцы (64,75 %), наиболее многочисленные в сельской местности; на втором месте — молдаване (11,3 %), проживающие в Бессарабии; русские (9,85 %) долгое время составляли большинство населения городов, а также активно селились во многих сельских районах, греки (6,31 %) — в сёлах Мариупольского уезда. На долю украинцев в Екатеринославской губернии пришлось — 59,39 %, а в Херсонской — 70,39 % всего населения”

і два

На 1914 год крупнейшими этнографическими группами в Екатеринославской, Херсонской и Таврической губерниях были украинцы 56,7 %, русские — 21,2 %, евреи — 7,4 %, немцы — 4,4 %, греки — 3,5 %, молдаване — 2,8 %, татары и турки — 1,2 %, поляки — 0,8 %, болгары — 0,4 %.

Навіть півтора століття окупації не змогли всерйоз змінити етнічну мапу цієї території. Так, московитів понаїхало, алое було їх там менше навіть чверті населення. Питається – яким боком, за парфьоновською логікою, ця “Новороссія” мала б відійти РРФСР?

(Я вже не кажу про те, що у виданій 2015 року книжці сама назва “Новороссия” виглядає дещо двозначно – і автор не міг цього не розуміти.)

До речі, за даними перепису населення в Кримській області 1959-го року (всього через 5 років після приєднання) – українців там жило 22,28%.

354е54

Приблизно стільки ж, скільки московитів у Новороссії. Але Крим, за логікою Парфьонова, це московитська земля, яка просто передана Україні “за целєсообразностью”, а Новороссія… теж московитська земля, яка передана Україні взагалі незрозуміло чому. Отака от логіка.

І це ж пише не якийсь упоротий ьімперець, а начебто притомна, демократичних поглядів людина. От вам і відповідь на те, чи є там “хороші русскіє”. Вони, можливо, і є – але будь-який московит все одно буде відстоювати інтереси своєї держави. Якою б вона не була – царською імперією, республікою Тимчасового уряду, комуністичним СРСР чи путінською РФ.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s