Гнап і 9 тисяч євро (ВСЯ ІСТОРІЯ)

Історія про гроші, які 4 роки лежать невідомо де і невідомо чому.

Журналістка Анна Бабінець написала такий пост в ФБ. Зацитую його повністю:

“У нас у Слідство.Інфо сталася прикра ситуація і краще, щоб розповіла про це я. Точніше, сталася вона давно, але виявили ми це лише зараз. І пов’язана вона з грошима. Майже чотири роки тому наша агенція отримала премію «Вільна преса Східної Європи-2015», грошовий приз склав 15 тисяч євро. Тодішній керівник Слідства.Інфо Дмитро Гнап (Dmytro Gnap) від імені команди публічно заявив, що ці гроші будуть витрачені на допомогу армії. Днями до мене звернулися колеги з іншого медіа з питанням про долю цих грошей. Весь цей час я була впевнена, що приз дійсно пішов на армію. Почали розбиратися. З’ясувалося, що премія була перерахована на банківський рахунок Дмитра (можливо, тому, що рахунки ГО «Слідство.Інфо» були відкриті лише у грудні 2015-го, а премія надійшла десь за півроку до цього).
За словами Діми, 2000 євро дійсно були передані на допомогу армії, 3900 євро пішли на оперативні видатки організації (були дірки у фінансуванні) і 9100 євро досі перебувають у банківській ячейці Дмитра. Найближчими днями він перерахує їх як благодійний внесок на рахунок ГО «Слідство.Інфо» – туди, де вони, власне, мають бути. І ми з командою вирішимо, як найкраще витратити ці гроші. Будь-які пропозиції вітаються – пишіть мені або на сторіночку Слідство.Інфо.
Я вважаю необхідним заявити про це, оскільки розумію делікатність ситуації. Враховуючи, що Дмитро тепер є політиком, його журналістські обіцянки можуть прирівнювати до політичних. І це може нашкодити Слідству.Інфо – організації, яку я колись створювала і зараз розбудовую.
Сім місяців тому Дмитро залишив Слідство.Інфо і подався у політику. Ми свідомо відсторонюємося від політичної діяльності Дмитра, оскільки будь-який, навіть мінімальний політичний вплив порушує стандарти професійної журналістики. А ми ці професійні стандарти поважаємо понад усе.”

баби

Чотири роки тому зайшли 15 тисяч євро. Гнап пообіцяв їх передати армії. Не передав. Точніше, передав частково, на 13%.

Сім місяців тому Гнап залишив проект. Гроші продовжили лежали у нього в ячейці. І лежали до того моменту, коли про них згадали – і тільки тепер він вирішив їх передати на рахунок “Слідство.інфо”. Хоча рахунок цей, як ми бачимо із посту, був відкритий 3 роки тому.

Це по фактажу. По висновках і моралі… Я не проти Гнапа як такого – я проти ліплення кумирів із не пойми чого. Ну, а за Гнапом і так був не дуже білий шлейф історій – зокрема, з його донецького періоду, а тут ще і це вилізло. Гроші – вони, знаєте, дуже цікаво на людей впливають. Дуже.

УПД. Ага, в і декларації за минулий рік цих грошей немає. Ось скрін, а ось лінк на декларацію.

декл

УПД2. Ось пост Гнапа за 2015 рік, де він заявляє, що усі гроші підуть на армію.

51760972_2136246933122782_2971595594730045440_n

УПД3. Гнап відповів.

ау2

Відповів, як справжній політик. Ті витратили туди, ті витратили сюди, а це просто залишок – і де він був, невідомо 🙂 Про те, що обіцяв “всё” віддати на фронт – не сказав.

УПД4. Нардепи від “Сила людей” відреагували.

ку

Молодці. Чекаємо на реакцію політради партії та самого Гнапа.

УПД5. Гнап відповів.

Лінк на відеозвернення.

Коротко по суті.

1) У тому, що не передали всі гроші в армію, як обіцяли – винен Скрипін, який мене шантажував (чим саме – слухайте).

2) Чому не віддав гроші, коли пішов з проекту? “Іноді часу не було, іноді думав – хай полежать”, (Навіщо полежать, не пояснив.)

3) З виборів не знімаюся, бо не зробив нічого поганого.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s