За 2 хвилини до Судного дня. Людство просрало 2018-й

Учора в Чиказькому університеті переводили The Doomsday Clock.

Точніше, не переводили. Годинник Судного дня, який придумали чиказькі науковці 1947 року, залишився на позначці 23:58. Але, як було сказано у релізі, це не та стабільність, якою можна пишатися. Це стабільність, яка означає, що людство, світові лідери не зробили ніяких висновків. До того ж інформаційна війна, яка б’є в тому числі й по глобальній світовій безпеці, тільки посилюється – у першу чергу, з боку Московії…

Як я вже сказав, годинник Судного дня був придуманий 1947-го. Встановили його на 23:53 – але вже 1953-го, після того, як США та СРСР випробували водневі бомби – до апокаліпсису залишалося 2 хвилини. І це був найгірший, найближчий до Судного дня показник. За усі наступні – до 2018-го – роки.

1920px-doomsday_clock_graph.svg

(Карибська криза 1962-го, коли світ, як прийнято вважати, стояв на межі ядерної війни між наддержавами, вийшла дуже швидкоплинною – всього 38 днів, – тому годинник просто не встиг зреагувати.)

З 1953-го The Doomsday Clock 65 років не показував такий страшний час. Зверніть увагу на 1991-й рік – на годиннику був фантастичний час – 23:43! Завершилася Холодна війна, США і СРСР/Росія почали роззброюватися. Здавалося, чого б ще бажати…

25 січня 2018-го годинник Судного дня знову повернувся на позначку 23:58. Повернувся через “неспроможність світових лідерів подолати загрози ядерної війни та кліматичних змін”. Крім того, окремо було зазначено “ріст занепокоєння можливістю розв’язання Росією “гібридних” конфліктів проти нових членів НАТО на її кордоні, аналогічних вторгненню на територію та окупації Криму, та напівприхованої підтримки сепаратистів на сході України”.

Пройшов рік. “Незважаючи на те, що час на годиннику не змінився з 2018 року, це положення має бути сприйняте не як знак стабільності, а як суворе попередження для лідерів і громадян у всьому світі. Нинішня міжнародна безпекова ситуація – те, що ми називаємо new abnormal, “новою ненормальністю”, і це триває уже два роки. Це стан, який викликає занепокоєння як у найнебезпечніші часи Холодної війни”, – говориться у заяві оргкомітету.

Це стан, який “збільшує шанси на великий військовий конфлікт”.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s