День національного трауру Московії

24 січня – знаковий день для Сполучених Штатів Америки. І одночасно у цей день кожен імперський московит мав би кусати лікті.

24 січня 1848 року в Каліфорнії, на березі Амерікан-Рівер, біля лісопильні Саттера (правильніше – Суттера, бо власник приїхав до Америки із Швейцарії) знайшли перше каліфорнійське золото. З цього моменту почалася каліфорнійська золота лихоманка, яка обернулася кількамільярдними (в нинішніх доларах США) прибутками. З цього і почалася сучасна Каліфорнія – один із найбагатших штатів США.

До чого тут Московія – спитаєте ви. Так справа в тому, що за 7 років до того, зовсім поруч – ось, можете подивитися на мапу – із майбутнім золотом знаходилася московитська колонія Форт Росс.

3ук132

А ось яку територію займали золоті копальні.

california_gold_rush_relief_map

Я написав “знаходилася”, бо саме за 7 років до початку золотої лихоманки Форт Росс був проданий – до речі, тому самому Саттеру. Хтозна, чи стали б московити продавати Форт Росс і згортати свою каліфорнійську експансію, якби знали про золото…

Але це ще не все. 1854-го, а потім 1857-го Московія вирішила продати ще й свої північні володіння – які тепер відомі, як штат Аляска. Угода мала завершитися до 1862-го, та через Громадянську війну в США була відкладена до 1867-го.

Аляску у підсумку продали. За 7,2 млн долярів – за курсом 2009-го це буде 108 млн. Багато? Ну, як сказати. Наприклад, в ті ж роки в Нью-Йорку одна-єдина триповерхова будівля – окружного суду – обійшлася штату дорожче, ніж уся Аляска. Але головне не це.

А те, що іще 1864-го московитський гірничий інженер Дорошин знайшов у районі нинішнього Анкориджа золото. За рік телеграфна компанія, яка збиралася прокладати кабель між Америкою і Азією, теж знайшла золоті жили. Але у Петербурзі уже все  вирішили – Аляска перестала бути московитською.

А за 29 років на Клондайку (це Канада, відразу за кордоном із Аляскою) і у самій Алясці розпочалася золота лихоманка. За наявними даними, на території американського штату знайшли близько однієї тисячі тон золота (у цінах 2005-го року – 13-14 млрд долярів США).

Ось так талановито Московія розпродала свої американські володіння. І це я ще не згадав про відкриті у 60-х роках минулого століття запаси аляскинської нафти – родовище Прудо-Бей має запаси у розмірі 3,1 млрд тон, тільки три московитських родовища більші за обсягом.

І це я ще не згадав про те, що за часів СРСР, за часів “холодної війни” територіальні плацдарми на Американському континенті імперії ой як знадобилися б. Але усе це – території, золото, нафта – були втрачене, усім цим скористалися зовсім інші. Так що 24 січня – це день, коли усякий московитський ымперець має кусати лікті 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s