Ось ваш долар по 8

Чудова ілюстрація. Показова. Еталонна. Дивіться. Кожного дня. Передивляйтеся. Може, після кількадесяти сеансів перегляду мізки і запрацюють.

Осюди дивіться, на оцю от діаграму.

49712278_224069425146629_4701942750403100672_n

За 2014-й рік ЗВР України упали на 13 мільярдів долярів. Це справжня катастрофа. Сталася вона не на порожньому місці. Ви всі пам’ятаєте, яким був 2014-й рік для України.

А тепер дивимося на попередні роки. З кінця 2010-го року (тобто коли Янукович уже уповні захопив владу в країні) до кінця 2013-го року (тобто коли Янукович цю владу ще нібито міцно тримав у своїх сильних ̶ш̶а̶х̶т̶а̶р̶с̶ь̶к̶и̶м̶и̶ бандитських руках) ЗВР України впали на 14 мільярдів долярів.

Але 2010-2013 роки – це були не роки катастроф, це були не роки фінансової кризи. Ці роки велика частина суспільства згадує, як благословенні. Мовляв, жили ж добре, у відпустки їздили на курорти, зарплати були (в доларах) більш ніж приємні, і – кульмінація – ДОЛАР БУВ ПО 8 ГРИВЕНЬ.

Так от де цей ваш долар по 8 гривень. Це завдяки йому (а не тільки завдяки тому, що Саша Стоматолог з батєю розграбовували країну; хоча насправді це були частини одного плану – з одного боку, розікрасти по максимум, з іншого тримати курс, покриваючи грабіж і відволікаючи, заспокоюючи лохторат) українська економіка ішла до свого краху, який стався і без усілякого Євромайдану, без анексії Криму і окупації Донбасу.

Я завжди кажу, що першопричиною у всьому є люди, суспільство. Бо те, що Янукович дбав про власну кишеню, а не про країну – це одне. А те, що ви, країна, закривали очі на те, як вас грабують – це зовсім інше. А тепер ви ще й створюєте міф про щасливі роки, коли було так класно, а потім стався Майдан – і все полетіло шкереберть.

Втім, нічого нового в цьому немає. Раніше ви так само брали участь у творенні міфу про славні брежнєвські часи, які знищив своєю перестройкою Горбачов. Хоча ті “славні” часи відрізняються від януковичських для України хіба тим, що брежнєвський совок витягнула із катастрофи ціна на нафту, її шалений стрибок у 70-х.

oil_prices_since_1861.svg

А Горбачову – подивіться на графік – просто не було чим затикати ті дірки, які тільки збільшувалися. До речі, тому самому Горбачову, який ще 1979-го у розмовах з колегами по Політбюро прямо говорив, в якому стані перебуває країна.

Отак із Януковича і створили українського Брежнєва – при якому “люди хоч пожили”. (А в Московії із Путіна свого Сталіна уже зробили – бо при ньому “порядок і в світі нас поважають”.) Не розуміючи, що “пожили” ви, по-перше, для самого Януковича, щоб той міг накрасти побільше, а по-друге, за рахунок майбутнього. Того майбутнього, яке ви тоді допомагали знищувати – а зараз воно вам та-а-ак не подобається.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s