Немає ніякої Білорусі

Я вчора написав статтю за мотивами топ-запитів у Гуглі від українців – про те, що ми ще дуже далеко від деколонізації, і самі, без держави, не деколонізуємося. А ось дивіться такі самі топ-запити – у Білорусі.

бел

Ви бачите тут хоч щось, що вказує на білоруськість цих запитів? Тільки одне прізвище – на 9 місці в “Персонах года”. Це тенісистка білоруська.

І от це – спортсменка – єдине, що взагалі відрізняє білорусів від росіян. Так, як ще зовсім недавно було у нас – Шевченко і Кличко. І ми пишалися цим, мовляв, от у нас є такі спортсмени видатні. Так і у білорусів є – Соболенко зі збірної дійшла до фіналу Кубка Федерацій в 2017 році. Але більше нічого у них свого і немає. І у нас не було. І не було б зараз, якби ригівська влада встояла і продовжила вести Україну в ЄАС та ОДКБ – а по суті в Російську імперію.

А тепер згадайте – яких зусиль нам довелося докласти для того, щоб почати відроджувати Україну в Україні. Скільки крові довелося пролити. І це при тому, що у нас була завжди проукраїнськи і патріотично налаштована Західна Україна. Тобто у нас і стартові позиції були значно кращі.

А у Білорусі і своєї Галичини немає – ні світської, ні церковної (що дуже важливо, недаремно ж Кремль так чіпляється за вигадану ним “УПЦ МП”). І політиків, які б були виразниками цих “галицьких”, пробілоруських інтересів. У них немає нічого. Тільки тенісистка. І ще кілька спортивних команд. Та ще паспорт громадянина Білорусі і власні гроші. Оце і все, що відрізняє їх від Московії. Оце і все, що може стати їм опорою у боротьбі проти Московії.

Так що – тут я майже упевнений – навіть якщо Росія кине атомну бомбу на Мінськ, щоб угомонити Лукашенка, білорусів навіть така страшна жертва (загине ж не тільки Бацька) не пробудить. Лукашенко дуже довго і дуже жорсткими, часто навіть жорстокими методами заганяв Білорусь назад в Білоруську РСР. І тепер, щоб вигнати її назад у Білорусь, у нього просто не вистачить сил і ресурсів. (Якщо ще буде таке бажання.) А у всіх інших – і поготів.

Це все я до того говорю, що Білорусь – це одне із наших майбутніх. Один із варіянтів того, ким ми могли б стати. І ще можемо стати. Дивіться. Думайте.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s