Даешь La république populaire de Maubeuge, або #Мобежнаш

У тому, що у французьких заворушеннях як мінімум беруть участь проросійські сили (а то і без “про-“, занадто багато цікавих збігів), є певна історична іронія. Як відомо, частина Франції була колись окупована Московією.

Є таке містечко Мобьож на півночі Франції, на самому кордоні з нинішньою Бельгією. Так от, в історії цього міста була одна сторінка, відома на увесь світ:

“В 1814 году, после победы антинаполеоновской коалиции, город на несколько лет стал местом размещения корпуса русских войск во главе с М. С. Воронцовым. По воспоминаниям русского мемуариста Ф. Ф. Вигеля, Мобёж стал на этот период «столицей Русской Франции»”.

І це не просто слова. Ось що писав Вігель тоді, під час окупації:

“Мобеж, как говорится, был битком набит, а на улицах нигде не слышно было ни одного французского слова: на них встречались одни лишь солдаты наши, денщики, прислуга генеральская и офицерская. Как бы волшебным прутиком в одни сутки перенесен я был в Россию из центра Франции.

Зная мой вкус и желая потешить меня, за обедом, к которому я прибыл, мои родные велели подать щи, кашу, кулебяку, блины и квас, о коих почти полгода я даже не слыхал. В квартире у брата нашел я всташіенные двойные рамы, печи и даже одну с лежанкой.

Дабы продлить мое очарование, после обеда призваны были полковые песельники, и они дружно грянули круговую. Чем же кончилось? Один казачий полковник завел у себя русскую баню, как нарочно в этот день велел ее вытопить, и я в ней парился. Нет, никогда не забыть мне этот день — 29 сентября…”

Як бачимо, у певний період своєї історії Мобьож був цілком собі московитським містом. Тож де, як не тут, окопатися цим “жовтим жилеткам” – до того ж, колір прапору регіону, як на диво, збігається із амуніцією протестувальників-вандалів.

Так що Allez La république populaire de Maubeuge! Що в перекладі означає – #Мобёжнаш!

А я ось і прапорець для МНР підготував 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s