Українська автокефалія – це унікальний шанс для Путіна

Ви не повірите, але це так. І ось чому.

Здавалося б, визнання Константинополем України як своєї канонічної території (із подальшим наданням їй незалежності, тобто автокефалії) – це крах русского міра. З одного боку, це так. З іншого – у Путіна є одна дуже серйозна проблема, яку треба буде вирішувати буквально через 5 років. Ця проблема – президентство.

Справа в тому, що, згідно закону, він не може йти на третій поспіль строк. В 2024-му йому буде всього 72 роки, ще жити і жити (сучасна медицина, до того ж, на такому рівні, як президент країни, може дуже багато). Але як? Знову іти в прем’єр-міністри на цілих 6 років? (Ну ок, Медведєва можна буде зняти достроково, але все одно це якісь 4-5 років.) Після того, як ти повернув Крим і став рівним США – принаймні, на рівні самооцінки? Це приниження для лідера такого (знов-таки, з точки зору самооцінки) масштабу. І тут з’являється один невеличкий шанс.

Є на політичній мапі світу така країна – Іран. Там, як і в Московії, є президент, є парламент – але. Над усім цим стоїть Верховний лідер. Який править за своїми законами і правилами, поза межами якоїсь там бюрократично-демократичної трахомудії – вибирів-шмиборів і такого іншого. З 1979-го року, коли Іран із нормальної країни став ісламською, там тільки раз змінився цей Верховний лідер. З 1979 по 1989 рік ним був Хомейні, а коли він помер, його місце зайняв Хаменеї. І досі він – майже 30 років (а йому вже майже 80) – керує країною.

Чим не варіант для Путіна. І підґрунтя готове. Іран ісламська держава? А Московія по факту уже давно православна. По суті треба лише формалізувати те, що уже і так всюди впроваджується. І це ж легко і просто. Дивіться, як це побудовано в Ірані: “Главою держави є Вищий керівник. Він визначає загальну політику країни. Рахбар — верховний головнокомандувач збройними силами Ірану, керівник військової розвідки. Вищий керівник призначає людей на ключові пости в державі: голів судів, керівника поліції і командувачів всіма родами військ, а також шестеро із дванадцяти членів Ради вартових Ісламської Революції”. Ну це ж як під Путіна писано!

Отже:

1) Московія визнається православною державою (традиції, скрепи і все таке, Держдума і Совфед це проголосують, аж гай шумітиме);

2) вводиться посада Верховного лідера – безстрокова, безвиборна (в сенсі, один раз вибрали і все; а що, є сумніви, що  Путіна 2024-го виберуть?);

3) і далі він править і церквою, і країною стільки, скільки проживе.

А до чого ж тут автокефалія, спитаєте ви? А до того, що зараз, під цей шумок – дуже зручно піти у розкол із світовим православ’ям (“вони всі неканонічні, а ми тільки правильні!”), точно так же, як пішли в розкол у геополітичному плані кілька років тому. І тоді ніхто і ніщо не заважатиме призначити Путіна головним духовним, церковним тобто, РПЦшним лідером, який і буде керувати всім і вся. (Тому що “ви нам тепер там в Стамбулі не указ, розкольники і грішники!”)

І все. Для 86% лохтората Путін буде кругом-бігом правий – нас всі ображають, значить, ми будемо самі по собі, а те, що Путін очолив церкву, так хто, як не він, він Московію з колін підняв, і “ісконному”, московитському православ’ю дасть новий поштовх!

А Гундяй цілком може залишитися патріархом, який буде у церковній, паралельній державній, ієрархії другим номером – як президент Медведєв уже формально і офіційно, а не як 2008-2012-го, буде другим номером у владі. І все чесно, і всі задоволені.

Ну, крім кількох тисяч реальних, а не навальних опозиціонерів, але хто їх питатиме, і кого вони цікавитимуть. Якщо вони взагалі на той момент існуватимуть.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s