“Львів не для польських панів” проти газового натяку. Кому був потрібен львівський цирк “Нацкорпусу”?

Вчора Польща відреагувала на “польських панів”.

Логічно так відреагувала. Акуратно, але дошкульно – мовляв, “Польща багато років підтримує Україну як у політичному та оборонному аспектах, так і в економіці (включаючи енергетику)”. Чуєте – енергетику? Це вони про те, що під час недавньої газової війни з Московією, ось буквально кілька днів тому, 2 березня, Україна в екстреному порядку закупила газ саме в Польщі. А ви, значить, отак…

В цій історії є два моменти – політичний і суспільний. З політичним ситуація наступна. Акцію проводив “Національний корпус”. Який, як відомо, упритул асоціюють із Аваковим. То що, виходить, Аваков чи принаймні його люди працюють на руку Кремлю, влаштовуючи безглузді і зовсім непотрібні перфоманси у непрості для України моменти? В принципі, я б не здивувався.

Чи “Національний корпус” все-таки працює не на Авакова, а на Кремль – прямо чи опосередковано? Скорше опосередковано – бо ж нащо платити масовим дурникам гроші за Зраду, якщо можна заплатити кільком талановитим організаторам, а вони вже цих дурників загітують, благо, в Україні їх вистачає з головою.

Питання залишу відкритим.

А тепер другий момент. Розумієте, це гасло – “Львів не для польських панів” – звучить як мінімум смішно. Бо це той самий Львів:

1) жителі якого залюбки їздять на роботу до Польщі, бо поляки більше платять;

2) жителі якого везуть сюди – собі чи контрабандою на продаж – польські товари;

3) який має з туристичної складової на великий відсоток саме завдяки полякам.

Особливо важливим є пункт 1. Як же це так виходить – Львів не для польських панів, а львів’яни пруться до “польських панів” на заробітки? Чи якщо там, то це не ганьба і взагалі можна? Знаєте, був такий анекдот, коли паряться Кучма з Путіним в бані, обговорюють проблеми у стосунках двох країн, газовий борг України. І Путін в кінці кінців каже – “Данілич, ну давай так: ти у мене разочок відсмокчеш – і я вам увесь борг прощу, а то ще й зверху дам газу до кінця твоєї президентської каденції”. На що Кучма, подумавши, відповідає: “Добре, тільки, ВладімВладімірич, залізьте на полку”. “Нащо?” – дивується Путін. “А тому, що Україну ніхто не ставив на коліна!” Так от ця історія виглядає рівно так само. Якщо на полці (у Польщі) – то це уже нібито й не рахується.

Ні, я зовсім не закликаю зливатись в засосі із Польщею і поляками. Ба більше, історії про “братні народи” давно пора відправити на смітник історії. Але! Якщо ти цілком очевидно слабший за сусіда. Якщо ти від нього до певної міри залежиш – а в деякі моменти просто критично залежиш. Якщо ти чи твої родичі-друзі-знайомі ведеш із цим сусідом певну взаємодію. Якщо, в кінці кінців, він всерйоз і не претендує на твій Львів. То навіщо оце тупе бикування?

От подивіться на хід цього “Нацкорпусу” і відповідь поляків. Наші – “Львів не для польських панів”. По-перше, оце от “панів” відгонить таким махровим совком, що навіть якось незручно за цих “націонал-комуністів”. По-друге, ну “не для”, ок. Польща – член ЄС, ніхто їй не дозволить повторити “анексію Криму”. Тобто – чим ви їх налякали? Нічим. Максимум тим, що вони перестануть сюди їздити і тринькати тут свої злоті. Ага, назло мамі вуха відморозили.

А відповідь поляків – чіткий натяк на те, що ми можемо і перестати допомагати. Наприклад, з газом. І що ви будете робити, коли наступного разу Кремль збожеволіє?

Як не крути, а позиція українських протестувальників тут геть програшна. І – позиція України в цілому. Бо хто там в Польщі, за межами політичних кабінетів, буде розбиратися, що таке той “Національний корпус” – екстраполюють цей цирк на всіх українців, та й по всьому.

Кому від цього краще? Кому краще від того, що Польща і Україна на рівному місці влаштують срач і поб’ють горшки?

По-моєму, відповідь очевидна. Але тоді ми повертаємося до першої частини тексту і замислюємося – “Нацкорпус” сам по собі на Кремль працює, чи це Аваков на Кремль працює?

Або він якимось таким хитронезрозумілим чином намагається собі щось вигадати?

Або ці нацкорпусівці просто бевзі?

Втім, останній пункт – якщо говорити про рядових виконавців – цілком може підходити і для усіх інших, фоном.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s