Аваков створює приватну армію, знищуючи МВС?

Сьогодні в Києві сталася одна дуже важлива подія.

Ця подія – Заприсяження Національних Дружин. Це такі новітні дружинники, які виникли начебто нізвідки і уже виходять (чи навіть вийшли) на вулиці наших міст. Звідки і навіщо?

Читаємо офіційний сайт цих самих дружин.

wfeffef

Цікаво, цікаво.

Але взагалі-то все чи майже все, що тут перераховане – це парафія МВС. І у пункті “загроза повномасштабного вторгнення” – МО. Про цей пункт говорити не будемо, це чистісінької води балабольство – бо навряд чи у разі повномасштабного вторгнення ці кілька сот дружинників можуть всерйоз впливати на ситуацію на фронті. А от усе інше…

Дивіться, як цікаво виходить. Національні дружини – це плоть від плоті Національного корпусу Білецького. Якого тільки лінивий не пов’язує із міністром МВС Арсеном Аваковим. Дивимось далі. Ці Нацдружини всерйоз – і по ділу – критикують, як видно із цієї картинки, правоохоронні органи. Громадський порядок, безпека на вулицях, боротьба з рейдерством, захист малого і середнього бізнесу – це те, чим має займатися відомство Авакова.

Має – але, як ми бачимо, не займається. Тому знайшлись люди, які готові МВС у цьому замінити. І міністр – який дуже ревниво ставиться до спроб обмежити його відомство у правах (згадайте, як він став на диби через можливе створення фінансової поліції) – чомусь ніяк не реагує. І абсолютно випадково ці самі Національні дружини є частиною Національного корпусу, який пов’язують – оп-па! – із тим самим Аваковим.

Питання – навіщо все це Авакову? А все, любі мої, дуже просто. Пам’ятаєте, як в 90-х (та і після них, он з Одеським припортовим досі історія не завершена) приватизовували держпідприємства? Заходить, значить, людина в керівництво такого підприємства. Доводить його до банкрутства чи кудись туди. Потім – ви ж бачите, це все збиткове! – підриємство продається людям, які несподівано пов’язані із цим персонажем. А далі підприємство можна пиляти на метал, можна відновлювати і розвивати. Головне, що його акуратно і майже законно віджали.

Так от Аваков зараз робить точно так само. Спочатку доводить МВС до того рівня, коли уже всі говорять про невдалу реформу – і тут хоп-па, із іншої кишені аваківського піджака з’являються Національні дружини, які готові виконувати те, що не виконує МВС.

Як вам схемка? Примітивно, але дієво.

Але це ще не все. Читаємо сторінку Національних дружин в ФБ.

“Ми, не вагаючись, застосуємо Силу, аби встановити Порядок, що принесе Добробут в кожну українську сім’ю!”

“Нас багато. Ми не боїмося застосувати Силу, аби встановити на вулицях Український Порядок!”

Вам нічого не нагадує? Ну, наприклад, нацистську Німеччину… Там теж не боялися застосовувати силу, щоб встановити на вулицях Арійський Порядок.

Зверніть увагу – про Закон у цих закликах жодного слова. Лише про Порядок. Але Порядок – це ж не тільки “порядок на вулицях”, це і значно глобальніше значення. Саме те, на яке я натякнув вище, проводячи аналогію із Третім Райхом.

І ще одна цитата із ФБ Нацдружин:

“За останні дні ми отримали багато питань у форматі “Навіщо потрібні Нацдружини у мирних містах України?”.

Лише три новини за останню добу:
– Київ: стрілянина з вогнепальної зброї у Шевченківському районі столиці; один чоловік вбитий, інший поранений.
– Київ: стрілянина біля будівлі Святошинського суду; троє поранених.
– Харків: вибух біля супермаркету; пенсіонерка з рваною раною стегна, дитина 2016 року народження з пораненням голови зараз у лікарні.

Ось як працюють усі реформи, вся “безпека”, що гарантує держава українським громадянам”.

Ви знаєте, це чиста конспірологія – але як же кучно ці випадки якраз під дату появи на всеукраїнській арені цих дружин випали!

(А мені знову згадалися історичні аналогії. Московитські, 1999-го – коли повибухали у них там по країні, а потім р-р-раз, і з’явився Путін-спаситель…)

І от що цікаво. Цікаво, що про усе це думає така фракція, як “Народний фронт”. Зокрема, в контексті ст. 37 Конституції України – “Політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань”. Чи ці дружинники порядок на вулицях голими руками збираються наводити? Ну-ну.

А взагалі-то – Аваков, не Аваков, це питання шістнадцяте. Прізвище тут ролі не грає. А от те, що дехто збирається фактично підмінити своєю приватною армією державні структури – викликає навіть не підозри, а уже побоювання.

P.S. Переспав з ідеєю статтті. Подумав. А, може, все це значно простіше? Чуваки будуть замість мєнтів кришувати всі нелегальні бізнеси – ігрові автомати, борделі, наркош. І зароблятимуть таким чином собі капітал звичайний. Ну, і, імітуючи боротьбу із вищезгаданими (тобто показово караючи тих, хто відмовився платити) – зароблятимуть капітал політичний.

Теж нічого доброго, але, принаймні, не настільки апокаліптично для України виглядає.

А свій лохторат ці дружини знайдуть. Он за Білецького не десь на Галичині сільській, як за Парасюка, проголосували, а в Києві, на Оболоні.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s