Що насправді означає цей “закон про заборону бандеризму”

Так смішно спостерігати цей процес.

Сейм Польщі проголосував за… Власне, це не так вже й важливо, за що саме він проголосував – за готовий закон чи за законопроект у якомусь там читанні, за антиукраїнський чи антиізраїльський закон. Важливо те, як це подадуть. І це подали так, як треба.

Ось сайт польського радіо, його україномовна сторінка – “Сейм проголосував за закон про заборону «бандеризму» у Польщі”.

А ось ще – Sejm uchwalił ustawę o penalizacji banderyzmu.

І такого повно. Але! Що ми читаємо уже в українських ЗМІ?

“Відбулась чергова інформаційна атака кремлівських пропаґандистів проти Польщі та України. Срач підхопили українські журналісти і рознесли в інформаційному просторі України. Їм допомагає клімкінське МЗС. А, насправді – нічого не було і не буде, тому, що не буде взагалі! Польська троглодитська популістична партія “Кукіз15″ спробувала нагадити, але польські депутати й урядовці (перед усім – Генеральний прокурор) мають клепку в голові, освіту, а не куплені дипломи”.

Нічого не було, бачте. Все це українські ЗМІ і кремлівські пропаґандисти. А у польських депутатів – клепка в голові.

Правда, є така штука, як цифри. Ось вони:

“Зокрема, «за» цей законопроект проголосували: Право і справедливість – 225 депутатів (з 225 тих, хто взяв участь у голосуванні), Громадянська платформа – 2 (зі 118), Кукіз’15 – 27 (з 27), Сучасна – 5 (з 20), Польська селянська партія – 11 (з 11), позафракційні – 6 (з 6), Вільні та солідарні – 3 (з 4), Союз європейських демократів – 0 (з 3).

«Проти» проголосували: Громадянська платформа – 2 і Вільні та солідарні – 3.

«Утрималися»: Громадянська платформа – 116, Сучасна – 13, Вільні та солідарні – 1″.

Це у депутатів ПіС клепка в голові? Ой лі 🙂

Я про ПіС недаремно згадав. Читаємо “великого друга України” Przemysław Lis Markiewicz: “Одним словом, ПіС, на якому українці вішають усіх собак, наполегливо зборює той законопроект, який настирливо просуває Кукіз 15”.

Ну так, 100%-ве голосування “за” – це якраз зборювання законопроекту…

От і виходить, що Сейм всрався – але смердить уже не тільки на всю Європу, а й до Ізраїля донесло. І притомним людям по той бік лінії Керзона неприємно бути в такій ситуації. От і вигадують вигадки. Так само, як за порєбріком вигадують вигадки про “іхтамнєтов”, “распятого мальчіка”, “антиконстітуционний пєрєворот” і таке інше.

Ну, а наші, хто пише про “нічого не було і не буде, це все ми самі вигадали”… Так у українців в крові цей мазохізм – у всьому звинувачувати себе і над усім плакатись. До речі, тут 100-річчя Крут було. І оце нарешті зараз я побачив у фейсбуку лінки на статті, де йдеться про те, що Крути – це взагалі-то не поразка була, і той бій мав дуже важливе переможне значення. Тобто не традиційні плачі, з яких уже відверто сміються – а твереза оцінка ситуації.

От і поляки колись повернуться до тверезої оцінки того, що відбувається зараз в їх політичному житті. А нам своє робить. Що б вони там не приймали.

Але головне насправді тут інше. Те, що подібні вкиди (я про законопроект, який є нічим  іншим, як вкидом) – вони є чітким сигналом для радикально налаштованої частини суспільства: “Так можна говорити. Це можна педалювати”. Це як “за Сєвастополь отвєтітє” в “Браті 2” – воно легітимізувало це потаємне імперське бажання. Яке врешті-решті вилізло назовні аж на рівні Кремля.

Ось це – головна проблема нинішньої Польщі в контексті цього “антибандерівськоізраїльського закону”. Що це – можна. Це – прийнятно у нинішньому суспільстві. А, значить… Втім, далі вже робіть висновки самі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s