Чому “Верес” і у Львові має залишитися “Вересом”

Друга частина роздумів на тему, викликана дискусією у ФБ.

Отже, “Верес” переїхав до Львова не тільки фактично, а й формально. Що далі? Далі – працювати. Над командою, над кількістю глядачів на трибунах. Далі – ставати своїми у столиці Західної України.

І – як мені тут підказують – змінити назву. Бо з “Вересом” начебто їм нічого у Львові не світить. А з чим світить? Давайте переберемо ті варіянти, які мені запропонували в коментах на ФБ.

Найочевидніший – ФК “Львів”. Найочевидніший, найпростіший і… найнепотрібніший. По-перше, у нього уже є власник. Об’єднуватися із ним заради назви? Для початку тут може не погодитися нинішній власник ФК “Львів”. Можливо, воно йому нафіг не треба. А навіть якщо й погодиться – навіщо це власнику “Вереса”? Заради вивіски? А що за цією вивіскою?

А за цією вивіскою – два невдалих періоди. Перший до того ж замазаний у такій кількості темних справ, що творець другого “Львова”, Кіндзерський, не втомлювався нагадувати – ми нічого спільного з ним, крім назви, не маємо. (Втім, уболівальникам було все одно – вони собі рахували це одним клубом. До речі, запам’ятайте це момент, знадобиться далі по тексту.)

“Галичина”. Теж було у вжитку, теж невдало, теж, в принципі, ні про що. “Галичина” (Львів) – боже, як ново, свіжо і цікаво.

“Погонь”. Є у Львові такий клуб, який позиціонує себе продовжувачем історії ще тієї, польської “Погоні”. Ну і яким боком сюди вписатися? Точніше, не так – навіщо потрібна стара польська вивіска українському клубу? Щоб що? Навіщо вона нинішній “Погоні”, зрозуміло – там поляки, зв’язок із батьківщиною (може, гроші під це діло якось отримують). Навіщо “Вересу” ставати “Погонню”? От і я не бачу сенсу.

Які там ще назви були у Львові? “Динамо”? Це просто смішно. Як і будь-які радянські назви, які час від часу в різних куточках України намагаються оживити. “Суднобудівник” чули? Яке він відношення має до суднобудування? Угу. Таке саме, як і нинішній Миколаїв – місто корабелів. Карго-культ, не більше.

“Львів Сіті” чи щось таке інше? В Манчестері, Нью-Йорку чи Мельбурні – норм, бо це англомовні країни, і “Сіті” там більш ніж доречно. У нас… Ну, ви зрозуміли.

Можна ще навигадувати якихось штучних назв, але – навіщо? Є назва “Верес”, непогана, звучна, зручно транслітерується латинкою (якщо думати про єврокубки). Так, нагадує про Рівне. І що? Ви знаєте, є такий футбольний клуб під назвою “Атлетичний Союз Константинополя”. Ви думаєте, він в Константинополі (Стамбулі) знаходиться? Аж ніяк. В Афінах. Там наш Чигринський грає, так. А називається клуб так (ми його знаємо, як АЕК) тому, що його заснували біженці із Константинополя. Ну от на честь свого минулого і назвалися.

Є своє минуле і у “Вереса”. Навіщо його перекреслювати? Хай буде нагадуванням про те, звідки клуб розпочався.

Мені пишуть – тоді львів’яни не підуть на стадіон. Тобто якщо “Верес” перейменувати у “Високий замок” – вони тут же забудуть про те, що цей клуб ще вчора рівненським був, і валом повалять на “Арену Львів”? Ну-у-у, любі мої, це чудово ілюструє рівень адекватності цієї ЦА. Та, власне, не тільки львівської, а й у загальному по Україні.

А про те, що “Верес” колись грав у Рівному – забудуть точно так же, як і після зміни назви. Ну, може, на три дні пізніше. Думаю, Копитко і Ко це переживуть.

Одним словом, нічого страшного у назві “Верес” немає. Треба просто брати і працювати. І піде народ на стадіон аж бігом – особливо коли “Карпати” проваляться у першу лігу (чи й взагалі зникнуть; із їхнім власником не можна виключати і такий варіант). Бо назва в українському футболі не грає аніякісінької ролі, до неї нічого не підв’язується, вона не приносить ні копійки грошей. А всі ці постійні повторення “Львовів”, “Прикарпать”, “Зірок” та інших – не більше ніж культ карго. Що є показником рівня мозкової активності тих, хто займається українським футболом.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s