Навіщо “Дизель-шоу” в 2017 році продовжує робити з українців Проню Прокоповну

Прочитав коменти до свого тексту про “Кіборгів”. Вчергове упевнився, що українці безнадійні. Ось вам ще один приклад – тут уже не просто в лоб, а під черепну коробку – того, що в Україні відбувається з українською мовою в суспільному просторі.

Заїхали після футболу до тещі. Богдан побіг дивитися телевізор – удома ж немає. Присів і я на хвилинку. Телеканал ICTV, передача “Дизель-шоу”.

Перше, що я побачив – сценка про “львівський мусор” і поліцейських (мусорів, тобто). Сценка – українською мовою. Там в лапках бачите фразу? Це цитата зі сценки. Так-так, українською буде “львівський мусор”, ви не помилилися. Ну ок, я розумію, тут хотіли обіграти мусор-сміття і “мусора”-поліцейського. Не дуже гарно, але зі стилістичною метою. Йдемо далі.

Сценка про українців. Відповідно українською. Ну, як українською. Такою, новомиколаївським суржикодіалектом. Це про львів’ян, нагадаю. Про те, що не літературною мовою – ви вже здогадалися, правда?

Наступний номер. Вже не прив’язаний до регіону, а про Україну в цілому – проблеми доріг, Укравтодор. Вгадайте з першого разу – якою мовою сценка? Правильно – московитською. Причому чистою літературною мовою.

Тобто – коли номер українською, то це не літературна мова, а покруч. Коли номер московитською – правильна літературна мова. Вухо не ріже, ні?

Я цілком допускаю використання сленгів, діалектів, суржику, койне, що там ще. І в одному із моїх улюблених фільмів – “За двома зайцями” – так і було. Але! По-перше, в оригіналі – п’єсі і первинному варіянті фільму – всі нормальні герої говорили українською, а дурники на кшталт Голохвостого суржиком, покручем української. Тобто викликала сміх “крива” українська мова. А от у всім відомій переозвученій версії було навпаки – всі нормальні люди говорили московитською, а покручі – суржиком. Тобто “кривою” московитською. Тобто замість смішок з бевзів, які намагаються до панів допнутися – вийшов регіт з дурнуватих селюків, які ніасілят “правільний язик”.

І що ж ми бачимо в цьому “Дизель-шоу”? Що українська мова знову – як і за радянських часів – використовується з метою показати дурнуватих українців, які нормально і говорити не вміють. Десь там на Галичині, так. А от коли йдеться про звичайних пересічних жителів України (погодьтеся, тут не дуже підходить визначення “українець”), то вони чомусь говорять правильною московитською. Чи керівник Укравтодору та київський водій не можуть говорити українською? Ах, ну так – це ж просто реалістичне зображення дійсності. як у “Кіборгах” 🙂

2017 рік. Здавалося б, Україна визначила свій шлях, визначила вектор на українізацію (а направду – повернення до свого звичного стану). Але ні – в телевізорі і досі використовують українську мову, аби показати дурачків-хохлів. А коли акценту на мові робити не треба, тобто коли це питання by default – то відразу чомусь з’являється московитська. Яка у нас начебто “за визначенням” стоїть.

І ще один нюанс. Як вам пасаж про “трассу Кривой Рог – Кировоград”? Причому далі в номері був узагалі знущальний епізод:

“- Я щас мы поедем в Кропывныцькый. – Куда-куда? – В Кировоград, га-га-га!”

І зал сміється, це ж так смішно, що Кіровоград тепер Кропивницьким називається, правда?

P.S. Шановні т.зв. “московитомовні украінци”, велике прохання – не писати сюди свою ахінєю. Тому що ви просто не помічаєте цю проблему. Вашу (ну як вашу, вам чи вашим батькам-дідам вшиту серпом і молотом) мову так не стібуть і не викручують. А от якби оце “Дизель шоу” чи “95 квартал” не з дурнуватих закарпатців чи перевізників “львівського мусора” постібались та з їх мови, а з кримняшів та даунбасерів, відповідно пройшовшись по їх “мові” (хто не знає, донецький варіант московитської мови самих московитів пріводіт в ужас; це не моє враження, а людини з Тамбова) – тоді я вас із задоволенням послухаю.

Але, на жаль, такого не буде. Бо всі ці шоу – вони не мають відношення до України. Тому і стібуться, відповідно, з неї. А з русского міра чомусь не поспішають так відверто стібатися (іноді навіть про всяк випадок вибачаючись перед простим очільником чужоземного регіону; як там Зеленський, за Україну-німецьку повію вибачився?). Цікаво, чому? Може, тому, що вони мають відношення до…

5 thoughts on “Навіщо “Дизель-шоу” в 2017 році продовжує робити з українців Проню Прокоповну

  1. Знаєте, людина дивиться те, до чого лежить її серце. І буде це “Дізель” чи “Квартал” – це вибір. Заборонити все – не вихід. Дайте людині щось краще, щось, що змусить її перемикати канали з “Дізеля”…

    Подобається

  2. Бо глядачі такі самі. Ніколи б не повірив, що в нас стільки любителів подібного лайна, якби серед них не були мої знайомі і родичі.І це на заході країни

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s