Неукраїнські, але про Україну. Що ж це за банкноти?

Відповідь на загадку із поповнення до колекції.

Отже, загадка була така. 2 банкноти, одна польська, інша – держави з півдня Російської імперії часів Громадянської війни. Що їх напряму пов’язує з Україною?

Починаємо з польської. Ось вона.

Якщо чесно – вона не зовсім польська. Бо це банкнота Генерал-Губернаторства – такої квазі-держави, що заснували німці на окупованих польських територіях. (Як наш Рейхскомісаріат Україна.) Але оскільки це злотий, та й мова тут польська – то для простоти вважатимемо цю банкноту польською.

Отже, що тут українського? А дивимося нижче.

Краєвид! Тут зображений Львів. Це єдина, здається, польська банкнота, де був зображений Львів. (А української мови на польських банкнотах – на відміну від інших країн, до складу яких входили українські землі – не було.)

Є ще одна країна, на банкнотах якої зображена Україна. Ось вона – Придністров’я. На двох її банкнотах – портрети видатних українців. Богдан Хмельницький.

Ще є з Шевченком – але у мене в колекції її поки що немає. Тут на звороті – пам’ятник Кобзарю, але це не наш, а їхній, тираспольський.

З однією розібралися – тепер інша. Ось вона. Це так званий донський рубль. Ним користувався як білий Дон, “Область Войська Донського”, так і червоний, “Донська радянська республіка”.

Тут прив’язку до України непросто знайти. Але вона є. Бачите номер-серію банкноти?  Так от – буква Л, як стверджують дослідники цієї справи, означає, що ця банкнота… друкувалася в Києві. Так-так, в ті буремні часи – самі бачите, який рік – в Україні не тільки собі, а й іншим банкноти друкувати встигали. (Правда, це чи не єдиний такий випадок.)

Ну, і наостанок – просто поповнення до колекції. Це так званий “бофон”, квазі-гроші УПА (“бойовий фонд”), які вони видавали людям в обмін на продукти і таке інше. Є версії, що упівці хотіли зробити їх повноцінними грошима. Але не судилося.

Бофони виконували ще й роль агіток. Ось що надруковано на звороті цього.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s