Зацікавився темою, за рахунок чого ж набирають собі трафік українські онлайн-ЗМІ. Ділюся знайденим із вами.
Коротко про умови. Список сайтів взяв з рейтингу bigmir.net – це топ-25 за “охопленням за 30 днів”, на 29 серпня. Перевіряв трафік на сайті similarweb.com.
Починаємо з головної частини трафіку – direct, або прямого. Це те, що вбивається руками в адресний рядок бравзера або через закладки. Тобто ті юзери, які ваш сайт уже знають і пользують.
(М – місце в конкретній таблиці. М Bigmir – місце в рейтингу Бігміра.)
Як бачимо. у лідерів (топ-5), за винятком “Кореспонденту”, прямий трафік приблихзно однаковий – в районі 20%. Більше половини – немає майже ні в кого.
Пошуковий трафік – це той трафік, який приходить через пошуковики. Якщо однією фразою – показник роботи над оптимізацією контенту під пошукові системи і таке інше.
Трафік referrals – переходи з інших сайтів. Тут в списку я також вказав, з якого саме сайту найбільше трафіку приходить.
Цей трафік дещо гірший з певної точки зору, оскільки він не є ядром відвідувачів, він залежить від певних зовнішніх факторів – або просто від можливості проплатити цей трафік (прямо чи криво, не суть).
До речі, що цікаво – у тих сайтів, які не працюють чи майже не працюють з ukr.net, частка цього трафіку досить мала. Але є й такі, майже повністю залежать від нього.
І трафік соціальних мереж. Тут я вказав ще й перші три соцмережі за кількістю трафіку.
Перше місце – звісно ж, виняток. А так в цілому сайти мають до п’ятої частини трафіку із соцмереж. Найпопулярнішим зараз, звісно ж, є Facebook. Але і московитські мережі про себе ще нагадують. Єдиний ресурс, де обидві московитських мережі в топ-3 – це прогнозовано “Вєсті”.
В наступній серії роздивимося детальніше трафік із різних соціальних мереж у відсотках.