Чому українська мова на “МастерШеф” – це зрада, а не перемога

Не поспішайте радіти

Днями побачив в стрічці Facebook радість деяких френдів, що їх улюблене шоу, “МастерШеф”, перейшло на українську мову. Радість їхня зрозуміла, але є кілька нюансів.

По-перше, вони перейшли не тому, що аж такі всі національно свідомі і круті. А тому, що 9 червня цього року президентом України був підписаний закон №5313, де чорним по білому сказано – “В загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної або регіональної категорії мовлення, які відповідно до ліцензій здійснюють ефірне та (або) багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі та (або) фільми виконані державною мовою мають становити не менше 75 відсотків у кожному з проміжків часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00”.

Тобто вони ніякий не подвиг учиняють, а всього-на-всього виконують вимогу законодавства. Але це не найголовніша зрада. Ті, хто дивляться шоу, в курсі, для інших – ось почитайте цей пост.

fgrgwertgeryuj

Якби той же СТБ скривив рожу і сказав – ну так, закон, що ж робити, а у нас ведучі не тойво, ось ми знайшли вам україномовних блаблабла… Це було б хоч зрозуміло. Та виявляється, що ці ж самі ведучі, які до того говорили в етері московитською – вони запросто можуть виконувати свою роботу державною мовою.

Питання – а чому ж тоді вони до цього моменту не виконували її державною?

Відповідь – та тому, що, любі українці, вас весь цей час тримали за лохів. Лохів, яким можна впарювати, що і українська музика, і українська мова в кіно, на телебаченні, в книжках – вона “неякісна”, “неформатна”, “нерентабельна” і таке інше. Впарювати і спокійнісінько жити.

А тепер – оп-па, виявилося, що ТРЕБА. І що ж змінилося? Та нічогісінько. Шоу як виходило, так і виходитиме. І збиратиме ту саму аудиторію (а то й більшу – хтось якраз і захоче подивитися, чи справді воно там українською).

По-моєму, ця історія – чудовий приклад не тільки того, як українців півтора десятки літ “взували” із українською мовою, а й того, ЯК треба українізовувати наш суспільний простір. Ніяких “теплих океанів”, ніяких умовлянь і переговорів, ніяких спроб достукатися до свідомості власників ТБ. Це просто не працює… ні, це не просто не працює – а вони ще сидять і ржуть з вас, маленьких і дурненьких активістів. ТІЛЬКИ закон і покарання за його недотримання. І покарання якнайжорсткіше. Аж до втрати ліцензії.

І ви, шановні телебоси, САМІ до такої ситуації прийшли. Вам ніхто не винен, тільки ваша тупість, упертість і жадібність. От за це вас і треба карати. А не аплодувати вам, гівнюкам.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s