Перемога! Глядач попер на УПЛ-трибуни

Пройшло шість турів у чемпіонаті УПЛ, можна підбивати перші підсумки.

Отже, як ходять люди на футбол в поточному чемпіонаті? Середня відвідуваність матчів УПЛ – 5062 глядачі. Що це значить? Дивимося дані з попередніх чемпіонатів.

2016/17 – 4595

2015/16 – 5835

2014/15 – 7990

2013/14 – 13389

Отже, в нинішньому чемпіонаті падіння не просто зупинилося, а й маємо певний, нехай і невеличкий, підйом.

В чому причина? По-перше, переїзд “Шахтаря” зі Львова до Харкова. Зараз середня відвідуваність матчів (нехай і трьох) гірників – більше 10 тисяч. На “Арені Львів” про таке можна було тільки мріяти.

По-друге, несподівано високий показник “Маріуполя”. Кажуть, що там глядачів за старою доброю донбасько-рінатівською традицією звозять із заводів.

Інтересу заради порахував відвідуваність матчів чемпіонату без цих двох команд. Вийшло – 4008. Тож версія “Донбас кормить футбольну Україну” є цілком реальною.

По-третє, варто відзначити зростання відвідуваності матчів “Карпат” після повернення на стареньку “Україну”. Отак буває – в довоєнні часи кількість глядачів росла після переїзду на новий стадіон, а тепер на старий.

Втім, радіти ще дуже зарано. Підйом на 500 глядачів – це дуже скромний показник, значно менший за результати чемпіонату-15/16, який теж був геть поганим (принаймні, тоді так здавалося). А за рахунок чого показник буде рости – поки що не видно. Звісно, в першу чергу ми всі думаємо про НСК і “Динамо”, але – хтозна, що треба зробити біло-синім, щоб на матчі приходило хоча б 12-15 тисяч…

Ще зазначу, що помінялися місцями два міста Кропивниччини – в облцентрі народу на стадіоні стало менше, а в Олександрії навпаки, більше. Все-таки результати і євроарена приносять який-не-який результат.

One thought on “Перемога! Глядач попер на УПЛ-трибуни

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s