Фанати “Легії” стали учасниками політичної багатоходівочки?

У Варшаві на вчорашньому матчі “Легії” з “Астаною” уболівальники польського клубу вивісили отакий от банер (бачите нагорі). Присвячений він річниці початку Варшавського повстання 1944 року (почалося воно 1 серпня).

Мене трохи дивує сам факт появи такого банеру – одна справа, коли мова про якісь актуальні речі, на кшталт “Путін хуйло”, поточної російсько-української війни і такого іншого, і дещо інша, коли просто згадуються якісь історичні події (які до того ж не мають ніякого відношення до футболу). Але ось що іще цікавіше.

По-перше, зверніть увагу – на банері йдеться не про “нацистів”, а про “німців”. Хоча вже давно начебто як домовилися в світі, що відзначають день перемоги не над Німеччиною, а над нацизмом. Та тут чомусь наголошується саме на етнічності військ, які придушили повстання.

По-друге, саме під цю дату в Польщі несподівано (хоча чому “несподівано” – нинішня влада полюбляє заритися в історію…) почали педалювати тему репарацій. В тому числі й міністр оборони заявив, що “німці повинні заплатити за ті жахливі збитки, яких було завдано польському народу”. Як ви бачите – мова знов-таки йде про німців (ну а про кого іще, NSDAP вже давно не існує). Цікаве перегукування із банером уболівальників “Легії”.

До речі, щодо репарацій. З ними дійсно історія непроста. Згідно відповідних угод польські претензії обіцяв задовільнити із своєї частки СРСР. Але 1953-го ПНР під натиском СРСР відмовилася від будь-яких претензій до Німеччини, власне, НДР. Тобто за великим рахунком поляків прокинули. Пізніше, уже після об’єднання, Німеччина заплатила близько 5 мільярдів злотих людям (а не державі) – але питання для деяких польських політсил досі не закрите.

Але при цьому в Польщі забувають, що Польща 1953-го таки дещо отримала. Вона отримала кордон Одер-Нейсе, який був визнаний НДР. Тобто всі ті захоплені Польщею (і СРСР – мова про Кьоніґсберґ) території, які увійшли до її складу після Другої світової війни по факту, остаточно закріпилися в її складі. А це близько 25% території, на секундочку.

То, може, і Німеччині заявити, що та угода 1953-го року не є чинною – і затребувати назаж Сілезію і Данціг?

UPD. Витягну з коментарів до іншого посту по темі, цитати з Андрія Бондаря:

“Смисл у тому, що фонати “Легії” – по суті, тупа молодіжна філія PiS з елементами ONR. Тобто, в них на язику те, що у влади тільки на умі. Через них відбуваються різноманітні вкидання у простір на історичні та політичні теми. До вболівання воно має стосунок лише дотичний”.

І таке:

“Торік вони так само чудили на українську тему. “Znajdzie się kij na banderowski ryj” – це їхня знахідка. У той час, як влада проводила знамениту ухвалу про геноцид, легіонери забезпечували вуличне тло. Сьогодні на порядку денному претензії до Німеччини. Все за лекалами.”

Ну от, власне, і прояснилося. А збіг – ніякий не збіг 🙂

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s