Що означають кольори форми “Динамо” і “Шахтаря”

Хвилинка футбольної конспірології.

Дивіться, яка цікава штука. Ультрас “Динамо” всі такі із себе нетолерантні (надись таке написали), м’яко кажучи, щоб не назвати расистами – але спокійно ставляться до того, що їхнім клубом вже більше 20 років керує сім’я євреїв. (Для тих, хто не знає – по-батькові Суркісів, Ігоря і формально, а Григорій змінив, але ми ж знаємо, що Рахмільовичі.) Дивина та й годі.

Але йдемо далі. Форма “Динамо” – біло-блакитна. З’явилося спорттовариство “Динамо” в 20-х роках минулого століття. Чому були вибрані саме такі кольори? Ну, зі “Спартаком” зрозуміло – червоний це колір більшовиків, а тут таке несподіване поєднання “буржуйського” білого і взагалі незрозумілого блакитного (синього). Але тут ми згадуємо, що в НКВД, чиїм спорттовариством і було “Динамо”, в ті роки працювало багато людей єврейської національності, та й взагалі в ранньорадянські роки, до того, як Сталін трансформував СРСР в російську комуністичну імперію, в лідерах більшовиків було багато євреїв.

А кольори прапора Ізраїлю які? Білий і синій. Ви скажете, що Ізраїль з’явився на світ 1947-го – але штука в тому, що прапор той “був розроблений для сіоністського руху в 1891 році. Прапор нагадує «таліт» (івр. טַלִּית‎) — білу з синіми смугами єврейську молільну хустку”.

В кінці 80-х київське “Динамо” очолив Віктор Безверхий. Українець з центру України, малу батьківщину якого знищили совєти під час будівництва Кременчуцької ГЕС. Українець, який “був організатором і меценатом першої в незалежній Україні виставки-ретроспективи «Український авангард – 20-40-ві, 60-80-ті роки», першої масштабної виставки «Сучасне мистецтво України»”. Ще можна згадати, що “у травні 1991 року відбулася зустріч динамівців з патріархом УАПЦ Мстиславом (Скрипником), що поклала початок робіт з відродження Михайлівського Золотоверхого собору. Саме Віктор Безверхий був їхнім ініціатором, першим меценатом”.

І що ми бачимо? А бачимо ми, що “Динамо” ще за часів СРСР змінило біло-блакитну форму на “бандерівську” жовто-синю – а за таке поєднання кольорів ще навіть 1990-го за бажання можна було по голові отримати від влади.

І емблема “Динамо” змінилася – набравши українських національних кольорів, які пізніше стали державними.

А 1993-го в “Динамо” стався переворот – і до влади прийшли Суркіси, а також відомий своїм українофобством (одна справа Василя Стуса чого варта) Медведчук. І буквально через пару років “Динамо” знову повернулося до “сіоністських” біло-синіх кольорів форми. А пізніше – відразу не ризикували – і емблему повернули радянську, біло-синю, зовсім прибравши жовтий колір з емблеми клубу. Клубу, який при Безверхову чи не єдиним із українських команд радянської вишки виступав за незалежний чемпіонат. А при Суркісах “Динамо” і на Кубок Співдружності літати почало, і в Кубку Пєрвого канала брало участь.

Може, це усе просто збіг, але…

А тепер подивимося на іншого українського гранда, “Шахтаря”. Як відомо, кольори гірників помаранчеві. Точніше, чорні і помаранчеві. Але поєднання цих кольорів в смужечку було давним-давно, ще в радянські часи. За незалежної України “Шахтар” в смужках не грав. Навіть кольори міняв, були і зелено-помаранчеві футболки (під кольори тодішньої емблеми). А влітку 2007-го чомусь раптом з’являються смужки. Ось, можете переконатися, що саме з початку сезону-2007/08.

Чому? Хтозна… Але дивіться сюди уважненько.

2005-го в Московії стартувала акція “Георгіївська стрічка”. Той рік був пробним – і проба була визнана вдалою. Тому за рік, 2006-го, акція розповзлася за межі Московії. А 2007-го чорно-помаранчева “георгіївська” стрічка опинилася на костюмах Путіна і Медведєва на параді 9 травня. Тобто – 2007-го Кремль одобрив ідею “георгіївської стрічки” як зручного для просування “русского міра” символа.

І тут же – цікавий збіг, правда? – в “стрічки” перевдягнувся “Шахтар”. Клуб хазяїна Донбасу Ахметова, клуб – символ Донбасу і, якщо ширше, російськомовної України. Не мені вам розповідати, яку роль відіграв і відіграє Донбас у “русской вєснє” 2014-го і у війні Росії проти України.

От і думайте – вигадки і фантазії це чи щось інше.

А “Шахтар”, до речі, і досі грає в “георгіївській” формі. Так само, як і “Динамо” в “ізраїльській”…

P.S. І ще один момент. Є такий клуб (поки що є) “Дніпро”. В часи Мілленіуму його підгріб під себе Ігор Коломойський – видатний діяч єврейської общини Дніпропетровська, а пізніше і всієї України (та і за межами країни його знають у певних колах). А тепер подивіться, як через кілька років після його приходу кардинально змінилися кольори емблеми “Дніпра”.

Теж збіг?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s