Як збільшити відвідуваність матчів УПЛ. Лайфхак

Відновився чемпіонат України – і знову розпочалися плачі Ярославни на тему “Стадіони порожні, що робити”.

А нічого не робити. В смислі, що б ви не робили – люди на футбол ходити не будуть. Бо він їм просто нецікавий. Тому, якщо комусь хочеться, аби телекартинка із матчів УПЛ була більш-менш пристойною – то треба діяти не якимись там буржуйськими методами, вони тут не працюють, а примусом.

Яким? Наприклад. УПЛ прописує в регламент проведення змагань, що кожен клуб має забезпечити на домашніх матчах відвідуваність не меншу, умовно кажучи, 5 тисяч глядачів в середньому. (Тільки рахувати чесно, так, бо знаємо ми, з якої стелі частенько ці показники беруться.) Це для початку. Далі.

Орендує, скажімо, “Олімпік” у Львові стадіон. І в договорі оренди має бути пункт, що власник стадіону зобов’язується організувати на кожен матч умовних 2-3 тисячі глядачів. Як – його проблеми. Хочеш, щоб у тебе орендували стадіон? Зроби так, щоб люди прийшли. Інакше “Олімпік” поїде в інше місто.

Ще один момент. В контрактах гравців прописати пункт, що кожен гравець, який потрапляє в заявку на матч, має привести на стадіон якусь кількість персональних уболівальників. Ну, скажімо, 20. 18 гравців в заявці, плюс тренери – 400 глядачів уже є. Плюс трьошка від власника стадіону – от уже 3,5 тисячі маємо.

І так далі. Хочеш, скажімо, торгувати на стадіоні і заробляти бабки? Забезпеч 50-100 глядачів на кожен матч. Це якщо ти маленький підприємець. А якщо велика компанія – то і 500-1000. Так до 5-тисячного порогу тільки примусовими методами й набереться. А далі вже – хто як хоче, так і ходить.

Скажете, це тупо, неправильно і смішно? Звісно. А наш футбол, який 25 років прожирав хазяйське бабло, не створивши жодного проекту, який би хоч намагався сам себе обслуговувати, я вже не кажу про якийсь розвиток, інфраструктурний чи маркетинговй – це не тупо, не неправильно і не смішно?

Наш футбол до часів Революції Гідності був класичною мильною булькою. Булька лопнула, і виявилося, що король не те що голий, а і без шкіри. Тому – або він здохне, або його будуть лікувати, тобто діяти примусовими, репресивними методами. Я, звісно, за пункт перший, бо те, що народилося мертвим, має лежати в гробу, а не шастати по світу (то тільки у Митця “труп зроблен для щастя”). Але якщо у когось є бажання – то чому б не вибрати пункт два. Тільки, повторюся, він діятиме лише примусом. Інших варіантів не існує.

ЗІ. А якщо ви подумаєте трохи глибше – то поцікавтесь причинами росту відвідуваності матчів MLS в останні сезони. Так от, однією з оних буде те, що ліга викинула на смітник клуби, на які майже ніхто не ходив, натомість включивши до MLS клуби з т.зв. “Каскадії”, де соккер традиційно люблять значно більше, ніж в середньому по США і Канаді. Скажімо, “Сіетл Саундерс” в першому ж сезоні зібрав 31 тисячу на трибунах – а рекорд, поставлений в сезоні-2015, був 44 247. “Саундерс”, до речі, чинні чемпіони MLS. А “Чівас ЮСЕй” в останніх двох сезонах збирав 8,3 і 7 тисяч відповідно. От і все. Це не примус в тому совковому розумінні, про який ми всі подумали – але це робота ліги.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s