Що робити з Донбасом після визволення? “ДНРівці” все вирішили за нас

Рано чи пізно на порядку денному з’явиться питання – що робити з населенням окупованого нині Донбасу після звільнення. (І Криму теж, але то пізніше, і там трохи інша ситуація.) А дійсно, що?

І тут нам допоможуть, як це не дивно, самі захарченко-теслярські. Ось дивіться, який бігбордик висить в “столиці ДНР”.

 З одного боку – це налаштовує людей на окупованих територіях проти України. І це типу погано. З іншого – це добре. Добре тому, що народ Донбаса, яка показує історія України – це в цілому досить мовчазне і слухняне стадо, яке можна бити і навіть убивати (як Ахметов чи Єфремов), але за правильного керування воно буде слухняно йти за вчорашніми убивцями і виконувати усі накази. Винятки, звісно ж, є – але зараз, через цю ситуацію, ці винятки в переважній більшості на українській території.

Тому “ДНРівці” з одного боку залякують своїх підданих – а з іншого волєнс-нолєнс привчають їх до думки про “фільтраційні табори”. Змушують їх змиритися з цим, як з об’єктивною реальністю – якої поки що немає тільки тому, що їх захищають всі ці гів(н)омотороли. Але рано чи пізно їх не стане – і…

Ні, я не говорю, що треба прямо фільтраційні табори створювати. Але. (Да, для тих, хто буде істерику вати на тему “А що скаже Запад” – ось вам пару лінків: раз і два. Це самі що ні єсть демократичні країни уже тоді.) Певні заходи потрібні. Наприклад, отакі от:

“Кампанія з перевиховання була розпочата з метою звільнити населення від будь-яких проявів ідеології нацизму. Вона складалася, зокрема, в ознайомленні населення з найбільш відразливими сторонами діяльності німецької адміністрації. В кінотеатрах безперервно йшли документальні фільми з кадрами, що в деталях показували табори смерті. При цьому відвідування цих кіносеансів деякі представники окупаційної адміністрації ставили обов’язковою умовою отримання продуктових карток. Жителі найближчих до концтаборів поселень повинні були брати участь в екскурсіях по них, а в деяких випадках взяти участь у проведених там роботах. Для більшості осіб цивільного населення, так само як і для осіб, які перебувають на військовій службі, отримана інформація про масштаби злодіянь режиму нацизму була потрясінням”.

Крім того – ВСІ, хто мали якесь відношення до “ЛДНР”, включаючи тих, хто ходив на “референдуми”, мають бути покарані згідно із чинним законодавством.

І ще – я далі буду педалювати тему “переатестації” ВСІХ, хто жив на окупованій території. По-перше, анулювати паспорти. І видавати тільки після екзамену з української мови – щоб потім не виникало питань, що “ми ніпанімаім, што там на лікарствє напісано”. По-друге, процедура видачі паспорта (отримання чи відновлення громадянства) має включати підписання певної обітниці на вірність країні – як в тих же Штатах. І щоб потім, коли такий шле пер вийде на вулицю із сепаратистським лозунгом – цей папірець діставався б із особової справи і додавався до справи карної. “Ось твій підпис, де ти зобов’язався блаблабла – а сам сепаратизмом займаєшся? Ласкаво просимо на нари”.

Ну, і, як би це комусь не здалося жорстоким – для людей, які знаходилися на окупованій території Донбасу і Криму, треба призупинити активне і пасивне виборче право років на п’ять. Нехай спочатку мізки очистяться від руского міра та донбасизації – а тоді можна й голосувати.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s