Поверніть гайців з радарами

Думаєте, я жартую? Нічого подібного. Слєдітє за моім двіженієм.

Точніше, не за моїм – бо останні кілька тижнів за кермом нашої машини винятково дружина. Тому розповідь з її слів.

“Їдемо з Богданом з кіно додому. По греблі ДніпроГЕСу. Їдемо дозволені 53-55 км/г. (Для немісцевих – з кожного боку греблі висять знаки “40”, тобто +20 не можна перевищувати 60-ку – прим. авт.) Ззаду пристроївся якийсь дурбелик на бусіку. Мигає. Сігналить. Сліпить, сука, дальнім світлом – їхали уже під вечір. Звісно, що я нікуди не ділася – бо на правій смузі можна колеса залишити. І він туди не хоче. А мене спихає. Повторюся – я їду майже впритик “дозволені+20″. А він, врешті мене обігнавши, рвонув за 75 точно. І у підсумку на третьому після греблі світлофорі обігнав мене на одне місце”.

А тепер – до того, що написано в заголовку статті. Раніше, до реформи в МВС, коли була міліція – з кожного кінця греблі, з лівобережного так точно кожного дня, стояли гайці з радарами. Чи без радарів, а з муляжами. Неважливо, з чим. Але стояли. І ще на самій греблі, там, де є заїзд на територію ДніпроГЕСу. І всі місцеві, а також ті, хто часто їздить (маршрутки дніпровські, наприклад) – знали, що вони там стоять. І їхали строго 50-55. А то й 40-43, про всяк випадок.

А потім гайців не стало. І народ, поїздивши місяць-другий більш-менш так, як при них – почав по греблі ганяти. Ну а чом би й ні? Гайців з радарами немає ж. Ніхто не контролює. Патрульні ж, проїжджаючи повз, на око не визначать…

А потім, як тільки дощ – так на греблі аварії. А то й по дві відразу, в різних частинах греблі – ось, як дощі були, дружина розказувала.

Тому я й кажу – вертайте гайців з радарами. Або ставте камери. (Але ж ви, шановні реформатори, скажете – на камери немає грошей, законів, указів, технічних можливостей, бла-бла-бла…) Ставте, включайте, фіксуйте, штрафуйте, жорстко штрафуйте. Бо інакше діла не буде. Вчергове повторю свою світоглядну позицію – люди у переважній своїй більшості, конституційній, якщо хочте, ТУПІ. І вони просто так, “бо вони сущєства розумні і мають би думати” – ніколи в житті не будуть їздити так, як положено. Оті 10-20% будуть – а інші ні. В принципі.

Тому – тільки штрафи. Великі і для кожного. Тільки тоді, через пару років після такого “камерного” терору люди почнуть їздити стільки, скільки вказано.

P.S. І дорогу переходитимуть на зелений, а не червоний. Про це я взагалі не можу говорити без матюків. От відкриваєш правила – і там є пункт 2.3 б). Про те, що водій має “бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну”.

Ви не скажете мені, якого біса я, їдучи дозволені 55 км/г на зелене світло – мають стежити на уридлом, яке лізе на червоне світло і навіть не дивиться у мій бік? І чому я маю реагувати на це уридло? По-моєму, я маю право їхати із дозволеною швидкістю на дозволений сигнал світлофора. А далі, якщо це уридло попаде мені під колеса – я маю право (а він ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ) вимагати з нього гроші на ремонт моєї машини, і поліція це має підтвердити. А за що це гівно лікуватиметься – це його проблеми. А якщо воно під моїми колесами загине – то ремонт моєї машини ЗОБОВ’ЯЗАНІ оплатити його рідні, дружина там чи батьки. Бо він – винен. А я – ні. Крапка.

Жорстоко? Можливо. А ви знаєте, як можна відучити наш тупий на мінімум 75% народ переходити на червоне світло? Я – ні. Якщо знаєте – розкажіть. Тільки про безкоштовні курси для пішоходів і/чи агітаційні листівки можете не розказувати – я навіть реготати не хочу, настільки все це сумно і безглуздо.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s