Польща дограється

Якщо не зупинить механізм, запущений нинішньою владою.

Чули про побиття професора у варшавському трамваї за німецьку мову? А українську історію в Пшемишлі? А ось мені ще в лічку написали сьогодні:

“знайомого у Польщі скіни били

за те, що українець

торік він був

маленьке містеко біля кордону з чехами”

Ану тепер скажіть, що спільного у цих історіях? А спільного те, що все це було за нинішньої влади. Яка прийшла до влади на популізмі, фактично дозволяючи подібні речі. Речі, які були і раніше – але питання в кількості.

Польща ще здивується, може, зжахнеться (якщо столичного трамваю мало). А ми не дивуємося. Ми все це пройшли. Я не про конкретну причину чи прояв. Я про систему. А система, любі мої, в тому, що коли політики виїжджають на отаких от речах – то рано чи пізно плебс, ними заражений, виходить з-під контролю. Просто тому, що йому уже не поясниш – чому вчора на це дивилися крізь пальці, а сьогодні починають зажимати. І навіть якісь критичні моменти – скажімо, смерть невинної людини – для плебсу не аргумент. Бо якщо випустити звіра з клітки – загнати його можна буде тільки силою. Си-ло-ю.

От у нас на Донбасі схожа ситуація. Риги культивували вищість Донбасу, плекали бидлогопницьку цивілізацію – а тепер самі від неї горять і страждають. Деякі – в прямому сенсі. Згадайте отого мусора, якого недавно за бабки і золото грохнули. Він же нічого не зробив за України, щоб бидлогопів стало менше, а 2014-го навіть став на їх бік. І отримав те, що мав отримати. Все завершиться логічно.

І в Польщі завершиться не менш логічно – якщо влада не замислиться. Так, нині там – за словами героя вищезгаданої історії – більшість цілком адекватна. Але проведіть тепер такий експеримент – порівняйте Московію-1999 і Московію-2014. Правда ж, контраст серйозний? А воно ж за один день не зробилося. Просто оцей от поріг адекватності відсовувався і відсовувався – аж доки нормальним не стало їхати на Донбас і убивати там бандерівців (а по факту – навіть тих, кого приїхали захищати від бандерівців).

Тим паче, у поляків під боком ще один історичний прецедент – Німеччина. Там же Гітлер теж не з неба впав. І підтримка у нього не після помаху чарівної палички з’явилася. Все воно так і відбувається – вирівнюєш фронт, вирівнюєш, а потім озирнувся, а за спиною уже як від Чопа до Харкова.

І ще один важливий момент. Оце от ядро польських правих, за твердженням багатьох адекватних поляків, фінансується… Ви вгадали – Московією. А це вже зовсім інший пілотаж. Бо якщо із внутрішньою проблемою навіть ПіС справилися б – за бажання і розуміння проблеми, звісно ж – то коли у справу вмішується такий потужний зовнішній фактор, ситуація може вийти з-під контролю значно швидше. І адекватна нині більшість не буде жахатися фраз “Вони ж нас на Волині (в Освенцімі) убивали!”

Як не стає волосся дибки у жителів ДНР та ЛНР, яким скормлюють просто феєричну дикість і брехню. Бо українська влада спочатку не зупинила вчасно (Ющенко) цей вірус, а потім ще й посилено культивувала (Янукович). І тепер маємо те, що маємо. Сучасна цивілізація – вона всього-навсього продукт великого неписаного суспільного договору. І як тільки цей договір починає ігноруватися і порушуватися – з’являється убитий за українську мову Рибак, з’являються донецькі підвали. І не дай Боже полякам дожити до убитих за ту ж німецьку мову. І ставлення до цих смертей “із розумінням”. Бо це означатиме, що ситуація зайшла занадто далеко.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s