“Адиоты! Згидна?” Тролейбусна філологія

Як не виїдемо в місто – так і історія.

Їдемо з дружиною на тролейбусі. Новий, зручний, місце для людей на колясках (і спеціальна платформа для того, щоб їм було зручно заїхати). Дружина всілася, а я позаяк спиною уперед їздити не можу – починає нудити, – став собі та й роздивляюся не дуже знайомий райончик.

Заходить якась тітка, сідає на вільне місце біля дружини і починає бухтіти – шо, мол, отето взялі і так високо крєсло поставілі, людям з больнимі ногамі туда как залєзть. І бухтить так, ніби до своєї сусідки  звертається. А вона, дружина моя тобто, на автоматі, за старою вчительською звичкою візьми та й брякни – “идиоты”. Виправила, значить.

Так шо ви собі думаєте? “Вы ничего не понимаете! Это же как загадили наш язык, русский, што теперь не “адиоты”, а “идиоты” все говорят!” І далі за текстом. Нічого собі – думаю я, прислухаючись до цього монологу, – всю дорогу думав, що слово “ідіот” прийшло в московитську мову з давньогрецької (ἰδιώτης), а воно, бачте, виявляється, що це ісконно московитське слово, яке взяли та й іспоганили. (Очевидно, бендерівці, ну бо хто іще тут може це зробити.)

Тітка продовжує бухтіти, дружина продовжує дивитися у вікно. “Вы согласны со мной?” – резюмує, мало не смикаючи сусідку за рукав. Та несподівано і з притиском (“я тобі зараз покажу наш русскій язик) відповідає: “Згодна”. Думаєте, цю фанатку неіспоганєного язика заціпило від несподіваної бендерівщини в православному тролейбусі? Куди там!

Вона почала доводити, що правильно “згідна”. Ну, доводити такі речі моїй дружині з її дипломом магістра філології – то дурне діло, тому все закінчилося швидко і печально для ідіотофобки. А я навіть в Словопедію поліз дивитися. І вам он покажу, будете знати.

Що таке ЗГІДНИЙ, ЗГОДНИЙ

Отакі от адіоти трапляються в запорізьких тролейбусах. Не бійтесь заглядати у словник, земляки – а то натрапите на таких от поборників чистоти московитського язика і фанаток слова “згідний”, то не знатимете, як відбитися.

P.S. Вдома, нарізаючи кавун, замислився над цією історією – і пальця розпанахав до крові. Одна шкода від тої московитської мови! 🙂

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s