Порошенко передає привіт

Мовний привіт українським телеканалам. І що ж це означає в умовах України-2016?

“Користуючись нагодою, я хочу публічно переказати привіт власникам та топ-менеджерам деяких телевізійних каналів. Панове, частка української мови у вас неприпустимо мала”. Це сьогоднішні слова Петра Порошенка на зустрічі з представниками діяспори. І це дуже показові слова. Хоч при цьому і дуже популістичні.

Ось продовження фрази президента: “І, перш ніж проявити законодавчу ініціативу, пропоную ринку згадати і про совість, і про саморегуляцію”. Тобто – замість того, аби взяти і подати до ВР відповідний законопроект, що він, як суб’єкт законодавчої ініціативи, цілком має право зробити, Порошенко звертається до власників телеканалів через ЗМІ. Піар? Безперечно. Але саме в цьому і є великий, просто величезний плюс ситуації.

Порошенко і його адміністрація пильно слідкує на суспільними настроями. Це в принципі ні для кого не секрет і не новина. Досить уважно помоніторити відповідні аккаунти в соцмережах, проаналізувати виступи голови держави. Так от всі ці заклики – це ні що інше, як реакція на суспільний запит. А він нині є якраз таким, що Порошенко пропонує телеканалам фактичну українізацію. Суспільство дозріло до таких змін – і влада це відчуває.

Причому не просто відчуває – а також робить певні кроки для реалізації цього запиту. Чия в цьому заслуга – Порошенка чи нас з вами? Безперечно, можна і треба поставити плюс ПОПу – бо, наприклад, Януковичу було б по барабану, хай би під парканом його Межигір’я рік стояв 50-тисячний мітинг за права української мови. Але! Завжди і всюди влада робить тільки те, чого прагне і всерйоз вимагає суспільство. Ніякі блага цивілізації, ніякі суспільні договори, які створили процвітаючий перший світ – вони не впали з неба. Їх вибороли у протистоянні із можновладцями. Те саме відбувається і в Україні.

Підросло покоління українців, які вже не знають, що таке совок і “дружба народів”. Тобто збільшилася частка дорослого активного патріотичного населення. Саме це населення під впливом революції, анексії Криму, війни на Донбасі змінило своє ставлення – до себе, до мови, до держави. І влада це відчуває. Ось тому ми й маємо такі заяви – які, я думаю, рано чи пізно переростуть у “законодавчу ініціативу”. Коли сам, рано чи пізно – зараз не скаже ніхто. Та головне не це. Головне те, що нинішній вектор однозначно проукраїнський. Про це говорить і сьогоднішній виступ Порошенка на вручення держнагород, де він говорив про “багатовекторність”, про те, що “московофільство, патерналізм, соціалізм міцно сиділи в свідомості і гирями повисли на ногах українського народу”. Так, це поки що лише слова. Але до останнього часу влада не реагувала на вимоги суспільства навіть на вербальному рівні.

Тепер реагує. І не тільки словами. Головне – не заспокоюватися, як було при Ющенку, а дотискати владу на усіх фронтах. Тим паче вона нині, на відміну від януковичських часів, не чіпляється за російську мову, русскій мір і дружбу народів. Так, у тому числі й через те, що це банально невигідно. Але це ж прекрасно! Вдумайтеся – все, що пов’язане із Росію, перестає бути модним, перестає приносити політичні дивіденди (тільки відверті упоротиші на кшталт Опоблоку сидять на цій темі, але саме тому у них все менше і менше шансів взяти владу). Чи ж це не перемога, друзі? Хоч, звісно, і не остаточна. І про це теж треба пам’ятати.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s