4 підсумки

P.S. до попередньої статті.

1) Не всі мужики – казли. Не узагальнюйте. Це шкодить не тільки нам, а й вам. На мою думку, одним із підсумків флешмобу має бути можливість жінок відчути, що не увесь світ – поганий і ворожий. І цьому є купа підтверджень на ФБ. А концентруючись тільки на поганій реакції, ви пропустите хорошу. Кому від цього стане гірше?

2) Не всі мужики розуміють, що це і про що це. За моїми суб’єктивними спостереженнями, у поколінні наших батьків нерозуміючих було більше, можливо, набагато. Тобто ситуація скоріше покращується, ніж навпаки – але, звісно, є питання. Над яким треба працювати. Довго і нудно.

3) Мужики, не нам вирішувати, що із дівчачих розповідей тягне на злочин, а що ні. Не нам, а їм. Це як… уявіть собі, що до вас приходять московити, поляки, англійці і починають розказувати, що ніфіга отут з українською мовою проблем немає, а отам вообще зашибісь – так що не розказуйте тут басні і не пресуйте російськомовну меншість. Не їм це вирішувати – а вам, тим, хто є носієм мови і бореться за її права. Так і тут. Не нам – а їм, жінкам, вирішувати, що для них погано, а що добре.

І 4) напевно, головне. Так, можуть виникнути питання – і вони виникають – до мети цього флешмобу. Так, можуть виникнути питання – і вони виникають – до його авторки, особливо зважаючи на її особистий бекграунд. (Розкривати тему я не буду, хто захоче – знайде, про що я, це гуляє у відкритому доступі.)

Але. Уявіть собі ситуацію. Завтра вам розкажуть, що Мустафа покликав усіх на Майдан не просто так, пилая правєдним гнєвом і бажаючи відстояти європейський шлях України – а з якоюсь своєю хитрою метою і після якихось кулуарних домовленостей. Он він депутатом став – можливо, саме для цього все й розпочав? Можливо. А тепер подивіться на розвиток подій. І на результат. Ви зможете дорікнути тим сотням тисяч, мільйонам людей, які були на Майдані, воювали і гинули – що вони вийшли для того, щоб Мустафа отримав якісь ніштяки на кшталт депутатства? Ви зможете сказати, що результат  – зміна влади, скидання донецького паханату і розрив з імперією – не вартий того, бо, бачте, Найєм щось там собі хімічив?

Я думаю, ні. Бо, незалежно від того, з чого усе почалося – події вийшли за межі якоїсь однієї людини чи політичної сили. Так і тут. Ситуація уже не контролюється ніким. І говорити про те, що «ви тут для грантоїдів пишете» – це все одно, що було сказати на Майдані «ви тут за стоїте за те, щоб хтось із Триздобулів якусь посаду отримав». Ви для того там стояли? Отож.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s