#Хтонаш?

Після анексії Криму в інтернеті з’явився такий прекрасний хештег – #Крымнаш. Щодо появи «Кримнашу» є різні версії – Лурк пише, що це «український форс», хоча оперують ним (в серйозному значенні, а не стьобному) московити. Але то таке. Як би там не було – #Крымнаш це фактично їхня нинішня ідеологія.

І, відповідно, в українців з’явилось так зване «контрольне питання» для московитів, за яким можна легко і просто визначити, хто перед тобою – ватник чи один із небагатьох притомних громадян РФ. Питання це звучить просто і коротко – Чий Крим?

Я довго думав, яке б питання могло стати таким же тестом на притомність тут, всередині України. І, здається, придумав. В наших реаліях це питання має звучати, як Чия Кубань? Справа в тому, що частина патріотично налаштованих українців договорилася до того, що повертати треба не тільки Донбас та Крим, а й «споконвічно українську» Кубань. #Кубаньнаша, звісно, такої популярності не набрав – та все ж має своїх прихильників.

Прихильників, які за красивою картинкою (ось вона, пам’ятаєте – на Євробаченні шведи порадували «кубаньнашів»?) не хочуть бачити очевидних речей.

По-перше, міжнародне право ніхто не відміняв. І Московія теж, так. Бо вона за  платить і ще заплатить. Можливо, найвищу ціну – своє існування. Нам потрібні такі проблеми? Ми без Кубані ну ніяк не проживемо – аж так, щоб заради цієї території налаштувати проти себе світову спільноту? А ми ж навіть не Московія, у нас такого запасу міцності немає. І ядерної зброї. З нами церемонитися не будуть, якщо ідеї «Кубанінашої» з теоретичного базікання почне перетворюватися на геополітичну реальність.

По-друге, ви знаєте, хто там живе, на тій нинішній Кубані? Славні нащадки запорізьких козаків? Ага. Розігналися. Тамтешнє, кубанське і донське козацтво давно сидить на державному баблі і є чи не першим оплотом режиму у тих регіонах. Звичайні поліцейські кубанській козачій «міліції» реально заздрять – бо за фактично одну й ту саму роботу отримують в рази менше. Думаєте, цим «козакам» потрібна ваша ідея возз’єднання з Україною? Навіщо? От спробуйте дати відповідь.

А крім того згадайте таку станицю Кущевську і ОПГ «Цапки». Хто не знає – ось вам один із багатьох лінків з розповідями про цю історію. Вам треба такі співвітчизники? Чи ви думаєте, що вони отак от візьмуть і в Московію переїдуть? Ага. То не вони вже на заправках повні баки заливають, щоб до Москви вистачило?

По-третє, згадайте, будь ласка, вибори 2014-го. І президентські, і парламентські. Згадавши, подивіться на мапу України – і усвідомте, якими були б ці результати, якби голосували окуповані Донбас і Крим. А тепер – це головне – подивіться у Вікіпедії кількість населення Краснодарського краю і приплюсуйте відсотків 70-80 дорослого покоління до проросійських Опозиційного блоку та інших. Як вам такі вибори? Такий парламент? Така президентська гонка?

Вам що, своїх ватників мало – треба ще й п’ять мільйонів московитських приєднати?

От і виходить, що ті, хто щиро, з рукою на серці і «Ще не вмерла» на вустах кричать, що #Кубаньнаша – по факту хочуть

а) стати ізгоями у світовій спільноті;

б) отримати кілька мільйонів ватників, які гірші за кримських та донецьких;

в) забити дошками усі шанси на більш-менш притомну владу, реформи і шлях в Європу.

Свідомо чи несвідомо, не знаю. Але виходить саме так.

P.S. Я вам скажу більше. Це неприємно прозвучить, але. В наших інтересах якнайдовше тримати Крим та Донбас в такій ситуації, як вони є зараз – формально наші, а фактично капкан, в який потрапила лапа московитського ведмедя. В нинішньому стані Крим і Донбас – це проблема в першу чергу Росії. А для нас – якщо і не панацея, то неслабий такий плюс. Московію за Крим-Донбас пресують уже не перший рік, а ми позбавились кількох мільйонів (важливих в електоральному сенсі мільйонів) ватників. Хіба це погано? Хіба це не вигідно?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s