Чим погані Горішні Плавні

Неймовірно, але факт – у всіх цих гучних перейменуваннях є досить очевидна негативна сторона.

Ні, насправді це не реакція місцевих жителів. Бо справжня реакція – це коли в Іллічівську вибрали собі нормальну назву і звернулися із нею до “перейменовувача”. І тепер місто називається Чорноморськ. А “шо ета за гарішніє плавні” чи “ні пєрєімєновуйтє дніпрапєтровск” – це не реакція, це тупість, яка межує із відповідним психічним захворюванням.

Так от, проблема не в тому, що якісь місцеві ватники будуть обурені новою назвою. Вони в принципі будуть всюди і завжди – ватники, ретрогради, “баби-яги проти”. Є інший аспект, про який не треба забувати.

Те місто, про яке останніми днями стільки розмов – воно стало Горішніми Плавнями лише формально. Фактично – це усе той же Комсомольськ. У всіх смислах. Тому ті, хто зараз захоплено пишуть “Вау, хочу поїхати до Горішніх Плавнів!” – чи то блефують, чи то не усвідомлюють, що поїдуть вони до ГП, так, а приїдуть до Комсомольська.

Те саме стосується і Бахмута – якому ще треба перетворитися з Артемівська на нормальне місто. (В принципі, Бахмуту простіше. Бо в місті ще збереглися артефакти дорадянської історії – наприклад, архітектура. Я до війни збирався відвідати тоді ще Артемівськ саме заради того, аби подивитися на ті уламки позаминулої епохи. У Комсомольська таких артефактів немає в принципі.) Те саме стосуватиметься Єлисаветграда/Інгульська/Кропивницького. У цих містах треба провести велику роботу над доведенням форми і змісту до спільного знаменника.

А от з Дніпром інша справа. “Дніпро” – це не річка і не футбольний клуб. Це прізвисько. Поганяло. А от чого-чого, а придумувати поганяла, активно їх використовувати, заміщувати імена і прізвища в радянські часи навчилися дуже добре. Можливо, це уміння – одне із головних і чи не єдиних умінь, яких навчилася знеелічене радянське суспільство. Тому жителям екс-Дніпропетровська простіше – вони звиклися з цим іменем, бо це прізвисько вони використовували постійно. І їм НЕ ТРЕБА НІЧОГО РОБИТИ, аби формальна назва міста (і ідея, яка криється у цій назві) стала фактичною – із усіма відповідними наслідками.

Правда, така назва-прізвисько не відкриває ніяких горизонтів – на відміну від Бахмута, Кропивницького чи навіть Горішніх Плавнів. Але, з іншого боку, більшості жителів цих міст перспективи не потрібні в принципі. Тому вони й не розуміють, навіщо усе це.

Але це все геть інша історія.

P.S. Ось вам типовий приклад перейменування “в прізвисько”. Нормальок? Можна рівнятися на цього лисого легіня? 😉

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s