Запоріжжя. Прощання з совком. ФОТО

В моєму рідному місті проходить унікальний для всієї України процес.

Тихо, спокійно (на відміну від Харкова чи Дніпра, де доходило до істерики і погрозами судів, а влада спеціально дистанціювалася), за небожевільні гроші (на відміну від того ж Харкова), згідно з офіційного рішення місцевої влади – демонтуються комуняцькі істукани. Всі, звісно, акцентують увагу на самому факті демонтажу – і майже ніхто не задумується над тим, що я написав.

Що в Дніпрі великий урбаніст і космонавт Філатов зі своїми поплічникам влаштував цирк навколо знесення пам’ятника Петровському, а сам потім показово відмежувався – хоча все те він, як міський голова, мав зробити за законом. Він і міськрада.

Що в Харкові виділили на демонтаж “ботінок Ілліча” кілька мільйонів – тоді як в Запоріжжі  на три пам’ятники на порядок менше.

Що в принципі все проходить тихо, спокійно, без ексцесів і ЗА ЗАКОНОМ. Так, як і мало б проходити. Так, як все має проходити. А не з криками-свистами і істериками з обох боків. Я спеціально проїхався і подивився на наслідки демонтажу. Ось фотографії.

Тут стояв Орджонікідзе

Тут стояв Дзержинський

Тут стояв Кіров

Залишилися ще пам’ятники, в тому числі і головний – Ленін на Запорізькій площі (звикайте до нових назв, земляки 😉 ). Сподіваюся, що і там все пройде в робочому, буденному форматі, без ексцесів і скандалів.

Так, як і мало б пройти по всій Україні. А пройшло – в Запоріжжі.

P.S. Ну, і не можу не відзначити той прекрасний факт, що комуноїдних істуканів позносили не при умовно демократичному меру, а при ригоахметівській Свьоклі. І на виборах завжди можна буде нагадати божевільним бабкам і дєдкам, що “ета ж прі ньом святиє мєста разозілі, самого Лєніна снялі!” :)))) А вони за таке можуть і помститися на дільницях.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s