Встречаются, а пожениться не могут. Що нам з рандеву Кірілла і Франциска?

Не зрозумів я, чому деякі мої ФБ-френди перелякалися зустрічі Папи Римського та патріарха РПЦ.

Начебто вони там щось таке сказали про “уніатів” – точніше, сказав товаріщ Гундяєв, але сеньор Берґольо начебто був не проти… (Хоча насправді нічого аж такого там і сказано не було – звичайні слова про те, що війна це погано, мир це добре, “рєбята, давайтє жить дружно”. До речі, їм можна. Це якби якийсь парламент прийняв Закон про те, щоб усім було добре – його б підняли на сміх.)

Ні, я розумію, що вам Зраду шукати – як з гори котитись. Але давайте розберемося в ситуації. По-перше, греко-католики існують з 1596-го року – і буде існувати далі. Їх навіть совок не зламав. Чи ви, може, думали, що Франціск візьме і віддасть УГКЦ в ніжні православні обійми Кірілла? Так я вам скажу, що божевільних на подібні посади навряд чи вибирають. Особливо зважаючи на те, що ставлення у світі до релігії в цілому – і до католицької зокрема – стає все скептичнішим. Навіщо ж їм до всього ще й добровільно рубати одну із своїх частин?

Крім того, греко-католиків в Україні 15%. Всього. Римо-католиків взагалі до 2%. І в основному УГКЦ базується на заході, на Галичині. Тому навіть у разі якихось там неоднозначних заяв – підозрюю, галичани матимуть на увазі побажання “миру і дружби” із гундяєвською РПЦ(сб). Тобто якийсь там фактор впливу – мінімальний.

Далі. До проблеми УПЦ КП і МП католицький очільник взагалі не має ніякого відношення. Не йому – і не Гундяїчу, до речі – вирішувати питання автокефалії КП і тим паче об’єднання з РПЦ(У). Увагу треба звертати на заяви Вселенського Патріарха, якщо вже вас настільки серйозно турбує це питання. А Папа Римський і головний церковний ФСБшник нехай зустрічаються собі – хоч на Кубі, хоч на Квадраті. Справа ж у зовсім іншому.

Не хочете, аби в Україні панувала російська “православна церква”? Не ходіть до неї. Не треба вигадувати ні причин для цього, ні відмазок для невиконання цього – просто не ходіть і все. Якщо маєте вплив на паству – агітуйте переходити до УПЦ КП (УАПЦ, навіть УГКЦ). І не треба чогось там боятися. До віри це питання все одно не має ніякого відношення – чи ви думаєте, Йому там не все одно, яка абревіатура написана на вашому конкретному храмі?

А релігія, як організація – це явище аж ніяк не божественне, а цілком земне. От і вирішуйте його земними методами. Наприклад, бойкотом. Чи контрагітацією. І чим більше вас таких буде – тим сильніше зменшуватиметься простір ФСБшної “церковної” контори в Україні.

P.S. Ось чим треба перейматися: “Уже найближчим часом має розпочатися історичне об’єднання православ’я в Україні, що закладе фундамент для створення єдиної помісної церкви. Йдеться про Українську автокефальну православну церкву та Українську православну церкву Київського патріархату. Принаймні, обидва очільники церков – не проти цього. І готові почати процес уже після Великодня”.

Це з про Великдень 2015-го. Як там з процесом? Розпочався?

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s