Кубанський слон – найкращий друг українського слона

Про міф, в який чомусь досі вірить частина з вас.

Довелось мені не так давно натрапити на аргумент – он на Кубані козачий хор українських пісень співає, пам’ятають, значить, про своє походження, про історію. От би, мовляв, приєднати Кубань, повернути, так би  мовити, додому.

Так от що я вам скажу.  Точніше, не я – а людина, яка там живе і знає ситуацію трохи краще за пересічного українця. Отже, що таке це Кубанське козаче військо.

“Виконує воно поліцейські функції. Козаки ці патрулюють вулиці разом із поліцією. І живуть вони жирніше, аніж звичайні менти. За кожний вихід на патрулювання, наприклад, вони отримують гроші. Просто за вихід. А ще й оклад є. Звісно, звичайні менти їм заздрять.”

Тобто по суті ці “козаки” – це реальний оплот режима. Ба більше, очільник цих “козаків” – заступник губернатора краю. Як попереднього, так і нинішнього. Тобто структура ця інтегрована у державну вертикаль і з неї кормиться. Як думаєте – дуже вона буде боротися із цією вертикаллю? Це ж курка, яка несе золоті яйця. Ці кубанські “козаки” – як чеченці кадировські – будуть захищати владу до останнього, бо вони з неї живуть. І живуть дуже непогано. Причому по суті на порожньому місці.

“Глобальний висновок – не варто мати ілюзії, що тут нас чекають із хлібом-сіллю. Їм і тут непогано. Нинішній стан речей їх цілком влаштовує. Оці всі говірки наші, співання наших пісень – то все лише згадка про те, що колись запорізьких козаків переселяли на Кубань. І нічого більше. Ніхто тут до України приєднуватися не хоче на підставі цих традицій та звичаїв”.

20100422151014!Кубанские_казаки_фильм_плакат.jpg

Так що не треба захоплюватися тими кубанськими хорами. Це як мінімум безглуздо – а в певні моменти може стати навіть і шкідливим.

P.S. І ще про козаків – цього разу далекосхідних. Для кращого розуміння суті цієї структури.

Advertisements

One thought on “Кубанський слон – найкращий друг українського слона

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s