І щоб ніколи не було…

6 років тому, перед народженням Богдана майбутній його хрещений батько, мій дорогий кум, запропонував таку просту, але цікаву ідею – купити газети в день його народження. Цікаво ж буде через багато років почитати, що відбувалося тоді, коли він з’явився на світ.

Газети я купив, лежать десь в сімейному архіві. Що там в них було написано, я вже зараз і не пригадаю. Крім одного екземпляру. Здається, це “Факти” були (ну бо хто іще). Там на першій шпальті був анонс інтерв’ю матері, яка втратила сина чи то десь в гарячій точці (де там наші військові тоді були), чи то просто в армії (“просто”, ага…).

Я навіть з якимось забобонним заскоком не хотів ту газету купувати – ну його к бісу, буде очі мозолити, проектувати, так би мовити, життя дитини своєю новиною. Хоча, з іншого боку, подумав я – 21-е століття, цивілізація навколо, інтернет, мобільний зв’язок, супермаркети, лоукости літають. Ну яка війна? Ми що, в Афганістані живемо?..

Сьогодні забирав Богдана з садочка. Востаннє в 2015-му році. Прийшов, дивлюся – він сидить і традиційно в режимі післяобіднього очікування малює. (Хоча вчора несподівано взяв крейду і робив розбори слів на дошці.) Обернувся, побачив мене. Домалював чергову машинку. Зібрав речі. Підійшов до виховательки, щось їй тихенько прошепотів і пішов до мене, вдягатися на вулицю.

Йдемо додому. Питаю потихеньку – а що ж ти там виховательці говорив таке секретне? “Привітав її з Новим Роком”, – серйозно відповідає Богдан. – “Побажав, щоб завжди був мир, і щоб ніколи не було війни”.

P.S. Проходимо повз кущ, повен горобців. Кажу жартома – “О, треба і їх привітати”. І пішов далі. Чую позаду – “…щоб вам був мир… і щоб ви могли знайти багато їжі”. За горобців спокійний. Богдан нічого даремно не каже.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s