МВС проти клімату і здорового глузду

А давайте почнемо новий рік із старих проблем. Точніше, нових – але від старих проблемогенераторів.

Я тут днями спілкувався в ФБ із людиною… гм, знаєте, є такі активісти (професійні чи просто заради хоббі), які дуже люблять покричати – і думаю, що від їхнього крику щось реально зміниться. От із одним з таких, на тему проблем дорожнього руху, я і спілкувався.

І от учора читаю новину – МВС пропонує зміни у ПДР. Йшлося про дві конкретні зміни. Про одну нічого не скажу – ближнє світло (не маючи на автівці денного ходового) включаємо під час міжміських поїздок і так круглий рік, бо нашу сіру Жульку” на тлі асфальту поганенько видно, а з фарами все ж видніше. Тому тут без коментарів, я і так цю пропоновану норму виконую.

А от щодо другої… Значить, МВС пропонує ввести у правила поняття трьох типів шин – літні, зимові і всесезонні. Ну, ви й самі знаєте. Але це пропонується не просто заради самого введення. МВС хоче, аби у ПДР була записана заборона їздити на літній гумі з 1 жовтня по 31 березня.

Отут я хочу дещо сказати. Коли ми перед купівлею машини оновлювали досить скромні навички водіння (хто навчався у звичайних, “державних” конторах – розуміє, про що я), то знайшли дуже класного інструктора. Він нас довго муштрував, пояснював купу важливих речей про водіння, про нюанси поведінки на дорозі – одним словом, усе те, що нам справді неодноразово ставало у нагоді на дорозі.

Одним із нюансів, про які він говорив – це зміна гуми. Як пояснив нам інструктор, межа зміни – це коли зранку температура повітря +5. Якщо ви  на літній гумі, а температура нижча – гума дубіє і погано тримає дорогу. Якщо ви на зимовій гумі, а температура вища – так само погано для контролю автівки (зимова гума спеціально створена для низьких температур, вона м’якша, а за високих температур стає просто в’язкою і “розтікається”, уже не так гарно тримаючи дорогу).

Пізніше я погуглив цю інфу – і дійсно, багато автомобільних сайтів пишуть практично про те ж саме. Скажімо, про те, що змінювати літню гуму на зимову варто, коли середньодобова температура повітря складає +5-7.

Повторюся, їзда на зимовій гумі по теплому асфальту і на літній гумі по холодному – не те що псує гуму, хоча і це теж, але й шкідливе для водія, бо “неправильна” гума гірше тримає автомобіль на дорозі.

А тепер дивіться сюди. Я взяв і просто забив у гуглі “Погода у Одесі 31 жовтня 2021 року”. Ось що я побачив на “Синоптику”:

цкапкепке

Бачите? Початок листопада – а у одному із найбільших міст країни – середньодобова температура повітря в районі +10.

А ось Вінниця, яка на кількасот кілометрів північніше за Одесу.

вінниця

Як бачите – температура ще теж нівроку. Особливо якщо не їздити уночі, а тільки вдень.

Ну, і Київ.

акппкег

Як бачите, якщо не їздити уночі – то навіть у Києві, геть на півночі України, цілком можна їздити на літній гумі (без загрози дорожній безпеці) навіть на початку листопада, через місяць після дати, яку МВС хоче увести як межу для зміни гуми.

Питання – навіщо козі баян? А Україні таке МВС? Яке уміє тільки безглуздо ставити обмеження, не замислюючись над тим, а чи логічні вони.

Я розумію, кілька резонансних грудневих ДТП, які, імовірно (я не перевіряв), пов’язані із використанням літньої гуми – підштовхнули МВС до такої ідеї. Але – грудневих! Коли на дорогах України уже сніжок лежить і температура близько нуля. А от подивіться – Запоріжжя, початок жовтня цього року.

вакпакепеа

2 жовтня, температура під +20 – а ти бери і перевзувайся на зимову гуму, бо штраф. Причому, перевзувшись, ти аж ніяк не покращиш безпекову ситуацію на дорогах – а навпаки, погіршиш, бо при +17 зимова гума триматиме значно гірше, ніж літня.

Але ні. Давайте ми зараз зімітуємо бурхливу діяльність, щоб показати, що ми тут чогось варті.

А окошиться усе, як завжди, на усіх українцях. Які будуть більше платити – за гуму (яка швидше зноситься), за паливо (у теплу пору року зимова гума з’їдає його більше, ніж літня). І ще й ризикуватимуть на дорозі, бо див. вище.

І, що найтупіше – ті, хто їздив у грудні на літній гумі, так і їздитимуть. Бо “а як ви мене спіймаєте”, “що ви мені зробите”…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s