Маленька чорна вулиця

Ні, це не декомунізація. Це дещо інше. Але таке, що варте уваги.

У селі Струмівка, що прямо біля Луцька, за Окружною, з боку Рівного, з’явилася вулиця імені… Ніколи не вгадаєте. Ні, ну вгадаєте, так – завдяки фото і назви статті – імені Коко Шанель!

Взагалі-то вулиці на честь світових знаменитостей в Україні хоч і рідкість, але не унікальність. От дивіться.

Ось вулиця Джохара Дудаєва. За гербом ви здогадалися, що це Львів.

66-big

А це – у Івано-Франківську.

cover

Ще є у місті Гоща на Рівненщині.

А ось Київ. Вулиця імені колишнього американського кандидата в президенти (який, на жаль, не виграв) і багато кого ще.

Screenshot-3-5

А це ще раз Львів. Вулиця Джона Леннона. Давно, ще до декомунізації, назвали.

1280px-Lennon-Street-Lviv

От у Запоріжжі парк Кірова на честь музиканта “Бітлз” відмовилися перейменовувати. Злякалися, може – ану як на честь якогось нациста чи там голубого (чи голубого нациста, то взагалі комбо) назвуть. Ну, не знають у Запоріжжі, хто такий Джон Леннон.

Вулиць же, скверів, проспектів і т. ін. Папи Римського Івана Павла ІІ в Україні до десятка, а то й більше.

Але історія із вулицею Коко Шанель – принципово інша. Тут же як. Струмівка – це як Петропавлівська Борщагівка, Малехів, Пісочин чи Сонячне. Тобто прямо під боком у великого міста. І там, як, скажімо, у Вовчинці, що відразу за межею Івано-Франківська (а по факту давно уже не “за”, а “в”), забудовники уже по повній програмі “окучують” територію.

І от один із забудовників, який лупашить у цій Струмівці …-поверхівки, такий каже – панове місцеві депутати, є одна справа. У мене, значить, є французький партнер по бізнесу. Він, до речі, тут у нас, тобто у вас, красоту навів на будівництві, бачили, як гарно оно зробив вам, тобто нам?

Ну от. А він, партнер, такий сентиментальний. От і попросив – мовляв, а зробіть щось, щоб тут про мою батьківщину нагадувало. Даремно чи що я тут горбатився? Ну, копію Ейфелевої вежі ставити – дуже дорого, я грошей не дам, а от на таблички – запросто. Перейменуйте якусь вулицю, братці.

Депутати почухали – і вирішили, що воно і можна, тим паче, таблички забудовник буде вішати за власний кошт (“а ми ще й бабла комунального під це діло попиляємо”). Тепер залишалося вирішити – на честь кого.

Бельмондо? Живий ще був. Зідан? І досі живий. Наполеон? Ще сміятимуться – мовляв, на честь торта назвали (хто там того імператора знає). Можна було б на честь Жанни д’Арк – але тут комусь із депутатського корпусу спало на думку рятівне: “Коко Шанель!” Ну, або хтось із депутатського корпусу був надушений “Шанеллю №5”. (Або в той час пив саме ту ТМ. Хоча це малоймовірно.) Тут історія замовчує.

Але не замовчує те, що вулицю таки перейменували – і тепер у Струмівки з’явиться вулиця імені самої Коко Шанель!

А, може, й інших іноземних інвесторів підсадити на таку сентиментальність? Скажімо, на честь Коррадо Каттані щось вулицю десь у Новоолександрівці назвали, чи там, я знаю, Елвіса Преслі у Минаї (ну бо а де, там же Селезньов грає).

До речі, от вам і суперпупермарафонська дистанція – “Від Нью-Йорка до Коко Шанель”. Га? 😉

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s