День, коли монокоаліція офіційно вмерла

Учора в Верховній Раді сталася подія, значення якої ще буде гідно оцінене.

На порядок денний парламенту було внесено дві постанови про тимчасову заборону відвідувати народними депутатками пленарні засідання.

Перша стосувалася “слуги народу” Галини Третьякової – за ту її радість від смерті Антона Полякова. Ну, ви пам’ятаєте, “мінус один ворог” і т. ін.

Ось результати голосування.

цавпаіиіпатрао

Як бачимо, усі пафосні заяви Богдана “Аналтабу” Яременка виявилися в молоко. Більша частина фракції “СН” разом із опозицією закрила чорного рота Третьяковій, принаймні, тимчасово.

Але це було не головне голосування дня. Головне було далі. За відсторонення на ті ж п’ять засідань співголови фракції “ЄС” Ірини Геращенко.

Ось воно, це голосування.

йкмпукпкодж

І тут є кілька важливих моментів.

По-перше, можна офіційно констатувати, що ніякої монокоаліції більше не існує. Немаленька частина “Слуги народу” не підтримала ініціативу влади (думаю, навряд чи подібні речі могли б виникнути без санкції Банкової).

Чим там Зелебобій аргументував дострокові парламентські вибори 2014 року? Тим, що коаліції не існує? Ну що ж 😉

По-друге, і це не менш важливо. Зверніть увагу – крім 186 “слуг” за відсторонення Геращенко проголосувало тільки ЧОТИРИ позафракційні депутати. Знаєте, хто це?

апапаппаи

Це усе – “слуги”. Нехай двоє з них і виключені з фракції – але все одно вони продовжують голосувати в унісон із партією влади. Що наштовхує на думку про те, що їх виключили винятково через занадто високу токсичність для рейтингів партії і особисто Зелебобія. (Він же усе робить, керуючись двома речами – особистий комфорт і власний рейтинг.)

Тож ЖОДНА опозиційна фракція і група не підтримала наїзд на Геращенко. Навіть “Довіра” і “За майбутнє”, які регулярно підголосовують (підозрюю, за бабло) потрібні владі законопроєкти. Навіть ОПЗЖ.

Що це може означати, крім того, що монокоаліції не існує? Підозрюю, ще те, що люди, які стоять за цими фракціями і групами вирішили, що сваритися із Порошенком – уже невигідно.

І це головний дзвіночок Зелебобію та його хазяїну Єрмаку. Який продовжує розставляти своїх людей так, начебто не бачить скорого і, м’яко кажучи, безславного завершення своєї політкар’єри.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s