Чому смерть київського “Арсеналу” не означає взагалі нічого

“Арсенал” помер – і? І.

Бачу, як деякі гарячі голови починають використовувати свіжу смерть чергового київського “Арсеналу” як привід покритикувати майбутнє збільшення команд в УПЛ – мовляв, куди там збільшувати, тут би хоч ті, що є, зберегти. Так от, любі друзі – це дуже велика помилка, думати, що смерть чергового “Арсеналу” щось означає і демонструє. Тобто вона означає і демонструє – але зовсім не те, про що нам намагаються розповісти.

Давайте спочатку розберемося – що таке столичні футбольні клуби, як, для чого і навіщо вони існують.

“Динамо”. Це бренд, гранд, вивіска, понти і все таке інше. Власник “Динамо” – це шлях нагору, Григорій Суркіс гарантує це. Ігор Суркіс нікуди не піднявся? Так для людини, яка до президентства в клубі відзначилася лише грою на більярді і шубами для Лопеса Ньєто – навіть те, чим він є, уже непогана висота. А його старший брат, який очевидно розумніший і адекватніший у прийнятті рішень, досяг значно більшого. В тому числі (у першу чергу?) завдяки тому, що в його руках була буква “Д”.

“Оболонь”. Це заводська команда, заводською вона була, є і буде. Така її доля. Коли перша “Оболонь” відбилася від заводу, коли там почали займатися махінаціями за спиною власника заводу – вона зникла. А нинішня уже без усіляких варіянтів прив’язана до пивгіганта. Це, якщо хочте, соціяльний проект, скромний, але реальний, зі своїми локалізацією, стадіончиком і уболівальниками. І своєю упізнаваністю.

І нарешті “Арсенал”. Що таке київський футбольний клуб “Арсенал” – хоч перший (точніше, другий, перший був ще у радянські часи і помер десь в 60-х), хоч другий? Це проект для вибивання із столичної влади шматка землі. Згадайте, як власник першого “Арсеналу” Вадим Рабінович всю свою недовгу історію володіння цим клубом крутив одну й ту саму фразу – “Київська влада не дає мені землю під стадіон”. Землю! От що було, є і буде головним у будь-якому наступному проєкті “Арсенал”. Земля в Києві. Не мені вам розповідати, скільки вона коштує.

Так от. Все існування проєкту “Арсенал” – воно заточене під спроби отримати землю в Києві. І рівно у той момент, коли ці спроби виявляються остаточно марними – проєкт закривається. Бо він стає не-пот-ріб-ним.

Ок, скажете ви, з першим, рабіновичсько-онищенківським “Арсеналом” зрозуміло. але другий – це ж інша справа, створили з самого низу, підняли нагору. І? Пояснюю як для семикласників.

Для початку – чому новостворений клуб назвали “Арсенал”? Бренд? Історія? Не смішіть. За цим брендом – порожнеча. Історія – тільки негатив, всі оті “арсенал-шоу”, гривні на вході, бомжування по і за Києвом, матч на базі “Динамо”, постійні зливи за оренду стадіона. Це та історія, за яку варто чіплятися? Коли Юрій Кіндзерський створював свій “Львів” – то він, хоч і взяв стару назву, але чітко заявив, що не має до першого “Львова” ніякого відношення. Бо за ним, тим першим “Львовом”, такий шлейф був, що не відмиєшся. А у цих на сайті – будь ласка – історія почалася 1925-го року. Яка історія? Історія чого? А історія КИЇВСЬКОГО клубу.

Саме тому, гравши до УПЛ у Щасливому чи ще деінде – вони і записалися київським клубом. Бо власникам потрібна прив’язка до столиці, потрібна аргументація “Чому нам потрібна земля тут, а не десь в Яготині”.

Саме тому клуб і моментально зник, вилетівши із УПЛ. Здавалося б, що такого страшного? Навпаки, менше грошей треба витрачати – можна знову грати у Щасливому, контракти гравців урізати. Але штука в тому, що власникам клуб був потрібен в УПЛ, бо участь в УПЛ (і, потенційно, у єврокубках) – це найкращий спосіб вибити землю. А хто дасть дорогоцінну землю під клуб першої ліги? Їдь і грай у Щасливому.

Так що чергова смерть чергового “Арсеналу” означає лише те, що проект “Замути земельки у столиці” знову безрезультатно завершився. І тільки. До загальної ситуації в українському футболі він не має ніякого відношення. Для тих, хто забув, нагадаю ще один забійний аргумент – перший “Арсенал” зник після 14-го туру сезону-13/14, коли кризою в українському футболі ще геть не пахло. Так-то!

А “Арсенал” через деякий час знову з’явиться. Чому я так думаю? Та все тому ж – бажання замутити київської земельки таким от футбольним чином рано чи пізно знайде свою жертву. Так що готуйтеся до чергової реінкарнації.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s