Головні плюс і мінус проекту “Голос”

Одним із ключових питань цих раптово-позачергових парламентських виборів є питання ставлення проукраїнської частини електорату до проекту “Голос”. От що бачу в ньому я.

ПЛЮС

Головним плюсом “Голосу” є те, що він може пройти у Раду-9, а там увійти в коаліцію із “Слугою народу”.

Так, це справді плюс. Бо, як розказують і самі представники цього виборчого проекту, і його адепти із електорату – цей проект проукраїнський, і прогинатися під відверто антиукраїнські речі не буде. Тому коаліція СН+Голос – однозначно краща, ніж коаліція зеленських із відкритими (СН+ОПЗЖ) чи припідзакритими СН+Батьківщина) ворогами країни.

Звісно, це ситуація “!кращого із гірших”, але, оскільки у мене в гардеробі білого пальта немає, я буду, в принципі. задоволений такою ситуацією.

МІНУС

Головним мінусом “Голосу” є те, що він заліз на ту територію, де він не був потрібен.

Пояснюю. Для західної частини країни – Галичина, Поділля, Волинь – є чудовий набір, який по суті закриває увесь політичний спектр. ЄС, “Самопоміч”, “Свобода”. Консерватори, ліберали, радикали. (Умовні, звісно ж, тут правильніше сказати було б “українські консерватори”, “українські ліберали”, “українські радикали”. Але які вже є.) До речі, я упевнений, що у боснійській ситуації – конфедеративного розпилу країни – ця українська частина країни мала б нормальне таке політичне життя. На відміну від “новоросійської” частини країни, яка б стала просто гнилою копією Московії.

Так от. На Галичині-Поділлі-Волині був на початок кампанії повний набір партій. Навіщо тут ще “Голос”, який до того досить аморфний, інакше говорячи – “ні про що”? Логічніше було б, якби “Голос” зайшов на територію між Вінницею і Сумами – і на популярності свого єдиного упізнаваного персонажа (який, нагадаю, збирав повні стадіони навіть у Запоріжжі) набирав би голоси там. Це було б краще для країни – і це мали б розуміти у “Голосі”. Якщо їм дійсно важлива користь для країни.

Що ми бачимо насправді? Що “Голос” поліз на Галичину. Чудово, але на кого Правобережжя залишили? На “Слугу народу”? На кого Лівобережжя залишили? На ригів усіх калібрів?

ВИСНОВОК

Голосувати за “Голос” чи ні? Не знаю. Я не голосуватиму. Але не рватиму волосся під пахвами, якщо цей проект зайде у Раду.

От якщо він зайде у Раду і стане там другою РПЛ чи навіть “Волею народа”/”Відродженням” – це уже буде гірше (можливо, навіть значно гірше). Але, як переконують нас учасники і прихильники цього проекту, такого не буде.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s