Драфт. Як в НБА приходили легенди

Сьогодні вночі в НБА відбувся черговий драфт. Пропоную згадати історію – і подивитися, хто і під якими номерами приходив у НБА в минулі роки.

Почнемо ми з 1979-го (по-перше, рівно 40 років тому, плюс рік мого народження), а завершимо кінцем тисячоліття.

1979

Рік, коли НБА отримала одного із найлегендарніших персонажів – Меджіка Джонсона. (А його друг-ворог Ларрі Бьорд, з яким вони влаштували чи не найвідоміше протистояння 80-х, був обраний на рік раніше). Отримала під першим номером драфта, звісна річ. 5-м обрали найкращого захисника НБА середини 80-х, Сідні Монкліфа.

1980

Під третім номером обрали Кевіна Макгейла, який у 80-х тричі стане чемпіоном у складі “Бостона”. А 1987-го потрапив у першу збірну сезону, разом із Бьордом, Джонсоном і ще двома персонажами, яких ми тут згадаємо.

1981

Два чемпіона кінця десятиліття із “Детройтом” (1989, 1990) – Марк Аґірре і Айзейя Томас. Так їх і обрали – першим і другим. Томаса відразу “Пістонс”, а Аґірре 5,5 років провів у “Далласі”.

1982

Очолив список тричі чемпіон у складі “Лейкерс”, MVP фінала-88 Джеймс Ворті. А третім став Домінік Вілкінс, який 9 років поспіль не вилазив із учасників Матчу усіх зірок – і то будучи гравцем “Атланти”.

1983

Аж 14-м був обраний майбутній чемпіон у складі “Г’юстона” та тріумфатор Олімпіади у Барселоні Клайд Дрекслер. А у п’ятому раунді, під номером 97 обрали суданця Мануте Бола, який стане одним із двох найвищих гравців у історії ліги. (Його син Бол Бол був обраний на драфті-2019 під 44-м номером. Переплюнув, значить, тата – хоча зростом він і менший на цілих 10 сантиметрів.)

1984

На мою скромну думку (і не тільки на мою), найкрутіший рік. Просто прізвища 1, 3 і 5 місць – Гакім Оладж’ювон, Майкл Джордан і Чарльз Барклі. Так-так, “Його Повітряність” був обраний не першим! (До речі, саме Гакім і Майкл згадувалися у описі драфту-80.)

А ще 15-м обрали майбутнього дворазового олімпійського чемпіона, рекордсмена ліги за асистами і перехопленнями, легенду “Юти” Джона Стоктона.

1985

Того року на драфті обрали найвідомішого баскетболіста СРСР 80-х Арвідаса Сабоніса. Звісно, він тоді не потрапив до ліги – зокрема, через те, що результати були анульовані через його вік. Ще були легендарний “Поштар” Карл Мелоун, дворазовий чемпіон з “Детройтом” Джо Думарс, один із найкращих німецьких баскетболістів Детлер Шремпф. А першим номером був обраний тоді уродженець Ямайки Патрік Юїнг.

1986

Знову обрали Сабоніса – 24-м, останнім у першому раунді. “Фінікс” взяв Джефа Хорнасека, всього лиш 27-м обрали одну із найскандальніших легенд, Денніса Родмана. А на 2-й позиції опинився Леонард Байас, який не зіграв жодного матчу в НБА – бо за два дні після драфту помер від передозу.

Ну і варто відзначити 134 номер у 6 раунді. Ним став українець із “Будівельника” Олександр Волков.

1987

Ще один крутий рік. Першим обрали майбутнього “Адмірала” Девіда Робінсона. П’ятим – “другого після Джордана” у легендарних “Буллс”, Скотті Піппена. А 11-м – одного із найкращих гравців у історії “Індіани” Реджі Міллера.

1988

Під 5-м номер був обраний майбутній лен Run TMC у складі “Голден Стейт” і чемпіон у складі “Лейкерс”, Мітч Річмонд.

1989

Задрафтовані були відразу два відомі югослави – Владе Дівац та Діно Раджа. А під 17-м номером обрали легенду “Сіетла” і ліги 90-х Шона Кемпа.

1990

Ще одне суперпридбання “Суперсонікс” – Гері Пейтон, був обраний другим. А першим став Деррік Коулмен, який увійшов в історію ліги, як один із всього лиш трьох гравців, які змогли за одну гру набрати 20 очок, 10 підбирань, 5 асистів, 5 перехоплень та 5 блок-шотів (т.зв. показник five-by-five).

1991

В першій десятці опинилися два іноземці – австралієць Люк Лонглі та демократичний конголезець Дікембе Мутомбо.

1992

Ух і топ-трійка! Людина-гора, чотириразовий чемпіон ліги і людина, яка патологічно не вміла кидати штрафні, Шакіл О’Ніл – раз; Алонсо Морнінг, який виграв чемпіонську каблучку із Шаком в “Майямі” – два; єдиний студент у першій “Дрім Тім”, яка порвала усіх на Олімпіаді у Барселоні, Крістіан Леттнер – три. А був ще скандаліст і лідер “Ворріоз” Леттлер Спрюелл.

1993

Під третім номером обрали майбутнього лідера “Орландо”, яке разом із ним якраз і дійшло до фіналу-95, Пенні Гардавея. А під 30-м – другого найвищого гравця в історії ліги, і теж іноземця – Георге Мурешана з Румунії.

1994

От прямо по порядку, з першого номера починаючи. Чемпіон із “Сан-Антоніо” Гленн Робінсон. Чемпіон із “Далласом” Джейсон Кідд. І просто Грант Хілл, який, незважаючи на травми, феєрив ціле десятиліття у складі “Детройта” і “Орландо”.

1995

У топ-п’ятірці були обрані:

– чемпіон з “Детройтом” Рашид Воллес;

– чемпіон з “Бостоном”, MVP із “Міннесотою” Кевін Гарнетт.

1996

Тут було чим поживитися. І одна із зірок “Фінікса” початку наступного десятиліття Стефон Марбері. І чемпіон з “Майямі” Ентоні Вокер. І двічі чемпіон ліги Рей Аллен. І один із найкращих канадських баскетболістів, Стів Неш. І – під першим номером – сам Аллен Айверсон.

Але найцікавіше – це 12 і 13 місця. Під 12-м номером обрали нашого Віталія Потапенка, а під 13-м (нижче українця!)… Кобі Брайанта. Отак іноді буває.

1997

Дев’ятим обрали одного із основних гравців 2000-х, Трейсі Макгреді. А першим був той, хто провів 19 років у одній команді і п’ять разів виграв із нею чемпіонську каблучку – легенда “Сан-Антоніо” Тім Данкан.

1998

Тут і чемпіон з “Бостоном” Пол Пірс. І легендарний німець Дірк Новіцкі. І п’ятий за кількістю матчів у лізі (до речі, кузен Макгреді), Вінс Картер.

1999

Під 57-м номером вибрали аргентиця, який за 5 років знищить збірну США у півфіналі афінської Олімпіади, а потім виграє і золото турніру – Ману Жинобілі. А ще були двічі чемпіон із “Лейкерс” Ламар Одом і двічі учасник Матчу усіх зірок із “Новим Орлеаном” Берон Девіс.

2000

А завершили століття задрафтовані олімпійський чемпіон Майкл Редд та двічі чемпіон ліги із “Майамі” Майк Міллер.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s