Чому дострокові президентські вибори мають відбутися уже восени

Ні, я не жартую. Я просто повторюю логіку того, хто захотів дострокові вибори до Ради уже в липні. Слідкуйте за моїми рухами.

Шостий президент України Володимир Зеленський прямо під час інавгурації заявив, що розпускає Верховну Раду. Чим він це мотивував? Формальними підставами? Ні. Політичною доцільністю. А конкретніше – “запитом суспільства”. Мовляв, суспільство цього хоче, а я лише провідник його бажання.

Так от. Я не знаю, яке там суспільство почув Зеленський. Але реальне суспільство, воно кілька днів тому прийшло до Адміністрації президента на вулицю Банкову. Прийшло і вимагало а) не капітулювати у війні, б) відправити у відставку одіозних персонажів з Адміністрації президента, в) піти у відставку самому президенту.

Зауважте – ніяких мітингів “за” Зеленського ніколи не було. І ніколи не буде. Тому, що його електорат – це не суспільство. Ну от так – частина громадян України це суспільство, недоформоване, недосконале, але суспільство, а частина це просто населення. Філософи Шилз і Марш, вичленовуючи критерії суспільства, в один голос називають одним із головних критеріїв – специфічну високорозвинену культуру. У людей, які прийшли до Банкової, ця культура є. У переважної більшості електората Зеленського – немає.

Електорат Зеленського, повторюся, це не суспільство. Це набір представників виду гомо сапієнс. Він, цей набір, може бути великим, навіть чисельно переважати суспільство – але це нічого не значить. Тому, що для того, щоб стати частиною суспільства, треба зробити певні кроки. От моя колега Оксана Сабардіна, яка 1992-го прилетіла з Якутії до України, аби формалізувати себе як громадянку новоствореної країни – це суспільство. А ота дружина чергового “корєша”, призначеного Зеленським на посаду, яка 100500 років має російський паспорт і, попри свіжі відмазочні заяви чоловіка про фантастичну патріотичність, досі не змінила його на український (живучи, на секундочку, тут, в Україні) – це не суспільство. Це просто така істота виду гомо сапієнс.

Саме тому мітинги проти Зеленського будуть, а за Зеленського ні. Бо суспільство може зібратися на мітинг, може протестувати. А окремі істоти – не можуть. Тобто можуть, але якщо їх згонять, як 2004-го чи 2014-го, як стадо. (Або підманять, як на всі оті саакашвілієві майдани чи семенченкові блокади.) До речі, стадо/зграя – це і є прообраз суспільства. У тварин. Ви ж не забули, що гомо сапієнс – це теж тварини? Ряду приматів, родини гомінідів, роду людина (гомо)? Ну от. Так буває, що істота начебто вже й перестала бути твариною, але людиною ще не стала. Не набула специфічних людських рис. Наприклад, розвинутого абстрактного мислення.

Ви можете вважати ці слова образою – але я лише констатую факт. Всі ці прихильники колись Януковича, а нині Зеленського – вони не здатні на серйозну розумову діяльність. На примітивну – так, як мавпи: їм показали щось, сказали, що це погано – і вони на це щось так і реагують, як на погане. Згадайте, як дресирують тварин: їх привчають, що після такого-то жесту дресирувальника треба робити отак. А навіщо? А це нікого не хвилює. Тобі сказали – коли бачиш оце, робиш отак. Крапка.

Якщо ви думаєте, що я насміхаюся над зе-виборцями – ви дуже помиляєтеся. Я щиро хотів би, аби виборці Зеленського виявилися суспільством. Бо, стань вони суспільством – вони б обов’язково почали замислюватися над тим, що їхній вибір робить з країною. І у першу чергу вони б виходили до Банкової. Як до Порошенка, власне, до проукраїнських сил – висувають претензії саме їхні виборці. Бо вони, як суспільство, бачать своє і своїх політиків майбутнє отак от, а не отак от, і вимагають відповідної реакції.

Згадайте – кількох людей зі списку “Європейської солідарності” викинули через те, що електорат ЄС обурився. І кількох персонажів із списку “Слуги народу” викинули чи збираються викинути. Але хто обурився їхньому перебуванню там? Виборці Зеленського? Ні. Знов-таки, ці умовні виборці ЄС, тобто проукраїнська частина суспільства. Парадокс, еге ж? Ні. Абсолютно логічна ситуація. Бо індивіди гомо сапієнс не те що не здатні на такий протест – вони навіть не знають про можливість такої людської діяльності.

І це підтверджене роками політичної боротьби в Україні. Ви можете згадати хоч одне більш-менш системне, та, власне, хоч якесь обурення одіозним фігурам (скажемо прямо – бандитам і злодіям) у списках КПУ, ПР та їхніх нинішніх нащадків? Ні. Бо їх не те що немає – їх не може бути. Ну от уявіть собі, що примати у зоопарку збунтувалися через те, що їм не подобається політика керівництва зоопарку щодо їхнього харчування. Уявили? І я ні. Так само і тут. Різниця тільки у тому, що тих приматів звуть горила, шимпанзе, а цих – люди.

“Запит суспільства” – це не написані в якихось шарашкиних конторах псевдо- чи парасоціологічні дослідження. За бажання цими індивідами (і навіть частиною суспільства) можна так зманіпулювати, що навіть ви здивуєтеся. “Запит суспільства” – це коли суспільство піднялося, вийшло і прийшло вимагати від влади. Вимагати чесних виборів. Вимагати європейської інтеграції. Вимагати продовження опору загарбнику. Оце – характерна діяльність суспільства, на яку індивіди, навіть формалізовані паспортами, нездатні.

Тож після інавгурації шостого президента в Україні був помічений єдиний реальний запит суспільства – це запит на відставку шостого президента. Як в усній формі, під час мітингу на Банковій, так і у письмовій, у вигляді петиції на сайті президента. (Влада намагалася імітувати діяльність на свою підтримку, створивши 100500 петицій проти цієї петиції – але все це обернулося логічним пшиком. Просто тому, що система там не дає нагнати голосів, як у звичайних інтернет-голосувалках – тобто там треба була активність саме суспільства. А зе-виборці, як я вже сказав, нездатні сформувати суспільство і, відповідно, його запити.)

От саме тому, керуючись “запитом суспільства”, Володимир Зеленський має подати у відставку, згідно із статтею 109 Конституції України, і оголосити про дострокові президентські вибори.

P.S. До речі, ви помітили, що зе-виборці ніяк не реагують на порушення їхнім вибором Конституції і законодавства України? Так саме тому і не реагують – бо вони не суспільство, а набір істот ряду приматів, родини гомінідів, роду людина. А що для представників ряду приматів якісь абстрактні поняття “Конституція”, “законодавство”?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s