Що таке дефолт “за Коломойським”

А я знову про футбол. Бо у ньому є усі відповіді на усі питання. Просто люди не уміють їх читати і розуміти.

Ще 2014 року я, перебуваючи у шоці від результату Рабіновича, казав – люди, цікавтесь футболом! Якби ви цікавились футболом, ви б знали, що Рабінович – це чистісінької води аферист, за яким взагалі нічого, крім схем і афер не було, немає і не буде. Людям, звісно ж, не дійшло, бо “гутарить он як красиво”, а їхнім куцим мізкам цього достатньо.

Що ж, давайте цього разу розглянемо предмет із цифрами і даними в руках. Отже, дано:

– Ігор Коломойський, який по усіх усюдах розказує, яка хороша і корисна штука – дефолт.

Ми зараз залишимо поза увагою те, що для нього самого дефолт – дійсно штука корисна, оскільки після оного активи в Україні подешевшають настільки, що він зможе їх скупити за значно скромніший, ніж нині, прайс. Це тема політико-економічна, ми її торкатися не будемо – а поговоримо про футбол.

Отже, повертаємося у травень 2015-го, коли ФК “Дніпро”, власником якого і є Ігор Коломойський, дійшов – уперше в своїй історії і вдруге в історії усього українського футболу – до фіналу Ліги Європи. Десь після оного відбулося описане класиком – “в голове у человека, который все это заварил, происходит своеобразная химическая реакция. В нем просыпается
чувство безграничного величия”… І в під цим почуттям Ігор Коломойський вирішив оголосити дефолт свого клубу. Тобто, інакше кажучи, просто не платити борги – гравцям, тренерам, кому там іще.

Що ж відбулося далі? За словами Ігоря Коломойського, дефолт мав би стати поштовхом для нового злету. Відмотуємо хронологію українського футболу на серпень 2015-го і дивимося, що ж відбувалося із “дефолтованим” “Дніпром”.

Сезон-2015/16

01

Поки що “Дніпро” тримається серед лідерів, правда, залишився без зовнішнього ринку, тобто без Ліги Європи, в якій він ще рік тому так успішно виступав.

Сезон-2016/17

02

Пішли перші серйозні наслідки. “Дніпро” ще тримається, за набраними очками йде на межі двох шісток – але почалися штрафи від ФІФА.

03

У підсумку дніпряни, втративши через покарання ФІФА та ФФУ 24 очки, вилітають із Прем’єр-ліги.

Причому не у першу лігу ПФЛ, як ви могли б подумати – а через чергове покарання (пониження у класі) відразу у лігу другу.

Сезон-2017/18

04

“Дніпро” продовжує отримувати штраф за штрафом від ФІФА – і у підсумку, навіть зачепившись за рятівне місце, не витримує фінансових та інших проблем. Дніпряни втрачають професійний статус і опиняються на четвертому, аматорському шаблі українського футболу.

Сезон-2018/19

05

“Дніпро” уже в аматорах, але покарання від ФІФА продовжують бити фіналістів ЛЄ-2015 по голові.  Втім, і без цих покарань дніпряни не входять  навіть до топ-п’ятірки своєї групи ААФУ.

Половину своїх домашніх матчів, зокрема, і останній, “Дніпро” проводить вже не на “Дніпро-Арені”, а у заштатному Новомосковську, де на нього приходять подивитися кількасот глядачів. До речі, відвідуваність у матчах на рідному стадіоні не набагато вища. Варто нагадати, що середній показник відвідуваності матчів на “Дніпро-Арені” у сезоні-2014/15, останньому “переддефолтному”, складав 10 973 глядачі, що було третім в лізі, після столичного “Олімпійського” та одеського “Чорноморця”, показником.

Ну, а тепер ви самі робіть висновки, наскільки дефолт “за Коломойським” – це чудова і необхідна річ.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s