Back in USSR. Дивіться, чого ми уникнули

В Кремлі, схоже, увімкнули найсправжнісіньку машину часу.

Читаю новини буквально за сьогодні. Одна краща за іншу.

Путін запропонував створити надзвуковий пасажирський літак

Якщо вам не смішно, то, можливо, ви просто настільки молоді, що не знаєте – в Радянському Союзі вже був надзвуковий пасажирський літак. Ось він, красень Ту-144.

2017_10_22-035_001

Як бачите, нічого нового Володимир Путін не вигадує. Він – як це було давно помічено – просто “косплеїть” рідну йому епоху Брежнєва. Але!

Справа в тому, що Ту-144, він-то був, та… Цей літак експлуатували на пасажирських перевезеннях з 1 листопада 1977-го по 1 червня 1978-го року. Так-так, це не опечатка – рівно СІМ місяців. Формально причиною припинення експлуатації можна було назвати катастрофу Ту-144Д під Єгорьєвськом, яка сталася 23 травня 1978-го. Але справжньою причиною була дуже висока економічна ціна. Уявляєте, для СРСР, де гроші взагалі не рахували – причиною відмови від надзвукових пасажирських перевезень стала економіка!

Так а навіщо тоді все це було? Невже не можна було порахувати? Можна. А було – от навіщо. Перший політ Ту-144 відбувся 31 грудня 1968-го, а перший політ іншого надзвукового пасажирського літака, Concorde – 2 березня 1969-го. От навіщо! Щоб показати, що МИ – ПЕРШІ! А те, що Ту-144 реально експлуатували менше року, а “Конкорд” – 27,5 років (з 21 січня 1976-го до 26 листопада 2003-го), це уже неважливо.

Точно так же, як було і з польотом в космос. Треба було полетіти першим – і полетіли. А те, що Юрій Гагарін у польоті не відрізнявся ні від радянських собачок, ні від американських мавпочок на попередніх запусках, він навіть фотографій не зробив ніяких з орбіти – це нікого не цікавило. А от американські астронавти, уже під час двох перших, суборбітальних ще польотів (Шепард і Ґріссом), уже керували своїми кораблями, робили фотографії та виконували інші функції. Вони летіли в космос працювати – а Гагарін летів за тріумфом для Хрущова, КПРС і СРСР. Точно так же було і з Ту-144. Першими полетіли! А за 10 місяців цей літак уже відправили “в утіль”. Тоді як “Конкорд”, який “запізнився” на два місяці, літав до ХХІ століття.

От і зараз Путін хоче те саме – полетіти першим! Бо ж буквально пару днів тому компанія Boeing оголосила про партнерство з Aerion і «суттєві інвестиції» в проект надзвукового бізнес-джета Aerion AS2. А ми тут раз – і випередимо буржуїв! А що далі буде з проектом – це вже нікого не цікавить.

Ще одна новина.

Молодим російським науковцям, на спеціальність яких є попит в інших країнах, необхідно обмежити вільну еміграцію, щоб знизити відтік “талановитої молоді” за кордон

І це все уже було. 1934-го року талановитому науковцю Петру Капиці, який 13 років до того працював у Лондоні в лабораторії самого батька ядерної фізики Ернеста Резерфорда – просто заборонили виїзд із СРСР до Британії. Точніше, не просто до Британії, а взагалі. Ти нікуди не їдеш, залишаєшся тут – і крапка. А далі уже нікому нічого і не пояснювали і  не говорили. Просто закрили кордон наглухо.

Так, це лише пропозиція, і не від влади, а із наукових кіл. Але ми, ті, хто пам’ятають часи СРСР – чудово пам’ятаємо, як було в тих реаліях. Як всі ці кроки влади маскувалися під народну волю.

А ось і пряме рішення російського парламенту.

Депутати Держдуми Росії схвалили в першому читанні законопроект про ізоляцію російського сегменту інтернету

Це уже справжня “залізна завіса”. Точніше, “цифрова завіса” – йдуть же у ногу із часом.

Всі ці новини я привів не для того, щоб нагадати, що відбувається ТАМ. А щоб нагадати, що могло відбуватися ТУТ. І чого ми уникнули завдяки Революції Гідності. Щоб ви ніколи про це не забували. НІКОЛИ. НЕ ЗАБУВАЛИ.

Все це, любі мої, цілком могло бути і у нас, в Українському чи взагалі Південно-Західному федеральному окрузі Російської Федерації. І захоплення черговим прожектом збожеволілого престарілого лідера. І заборона на виїзд (із натуральним здирництвом – згадайте, як із євреїв з вищою освітою, які хотіли виїхати на історичну батьківщину, збивали гроші). І обмеження доступу до світової інтернет-мережі.

Але ми навіть від значно меншого треша піднялися і скинули “генерал-губернатора” Януковича. А вони і не думають нічого робити із своїм тираном. І в цьому ключова відмінність між нами і ними – які направду ніколи не були не те що “одним”, а й навіть “братніми народами”.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s