Кернес в БПП – це зрада чи перемога?

Не поспішайте коментувати. Спочатку дочитайте до кінця.

Читаю у Дениса Казанського, як Кернес вилизує Грановського. Он фото газети місцевої. Пост, звісно ж, із натяком на очевидне – що Кернес буде підтримувати на виборах Порошенка і БПП. (Чи як мінімум Порошенка, а “Відродження”, до якого входить Кернес, буде сателітом БПП в Раді-9.)

Це добре чи погано? На перший погляд – звісно ж, нічого хорошого. Кернес – персонаж одіозний, та навіть на рівні “сучого пса” і “на нуль помножу”, я вже не кажу про його злодійкуватість, про стояння під триколором 2014 року. Порошенко декларує європейські цінності, “мова, віра, армія” і таке інше, в Європу пнеться і Україну з собою тягне – а тут на тобі, звичайний харківський жлобяра, якому нормальна людина і руки-то не подасть, будь цей Кернес пересічним громадянином.

Але.

Кернес – мер другого за величиною міста України. Мер, якого, як не крути, а обрали дофігіща харків’ян. І підтримують теж. Мені доводилося чути і читати слова на його підтримку навіть від притомних людей, не кажу вже про персонажів рівня “лохторат плюс-мінус”.

А Харків – це стратегічне місто на сході України. Ключове, можна сказати.  І від того, з ким “дружить” його очільник, багато що залежить не тільки в регіоні, а й по усій країні.

І от дивіться. Після ліквідації ембріону ХНР – один теракт на початку 2015 року. Після того – тиша і спокій. Чому? Ну, очевидно, Кернеса уже тоді притисли з Києва. Точніше, або притисли – або домовилися. Щодо “домовилися” – я майже упевнений.

А тепер уявіть собі, що той же Порошенко з Кернесом на ножах. Чи багато треба зусиль для мера такого міста, аби влаштувати у своїй вотчині невеликий (а, може, і без “не”) бадабум? Згадайте заразом, скільки там кілометрів до кордону з Московією. І у якому стані кордон.

Якщо, дочитавши до цього місця, ви уже переконали себе, що я далі буду відмазувати всі ці стосунки Порошенка з Кернесом, Трухановим і т. ін. (Філатов, таке враження, перейшов на бік президента, принаймні, деякі його дії на це натякають) – то ви глибоко помиляєтеся 😉 Але.

Що робити з усіма цими Кернесами? Посадити? Та он навіть Єфремова, якого уже всі кинули напризволяще (він там навіть шоу влаштував із швидкою, а на це ніхто із його колишніх “блізкіх” не відреагував, тобто він по суті уже нікому і не цікавий), досі не посадять. Значить, Кернес буде керувати містом і далі. Можливо, і після наступних виборів.

І всі ці мери обласних центрів – це серйозний фактор. Самостійний, в принципі, фактор. З яким треба рахуватися.

Так от – питаю я у вас, – що робити із цим фактором? Московія робить просто – переманює на свій бік (як в Криму чи Донбасі), і їй пофіг, які це люди, нормальні чи виродки. (Виродки їй навіть корисніше.) Чи варто Україні, проукраїнським силам використовувати такий самий принцип? Чи, замазавшись в ньому і в бекграунді цих персонажів – ми уже не будемо відрізнятися від Московії, і тоді вся ця комбінація не матиме ніякого смисла?

Я не маю відповідей на усі ці питання. А ви?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s